У Франції розшифрували "чорні скриньки" збитого в Ірані літака МАУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Франції експерти розшифрували записи з чорних скриньок збитого Іраном українського літака МАУ.

Про це під час пресконференції у Києві повідомив міністр іноземних справ Дмитро Кулеба.

"Учора відбулося зчитування чорних скриньок. За моєю інформацією, воно пройшло успішно. Але попри всі пояснення, які ми чуємо від іранської сторони, ми занадто довго чекали на передачу чорних скриньок. І коли ми чули про те, що літаки не літали... що не було можливості... Я хочу запевнити вас, що для транспортування скриньок на розшифровку і Україна, і інші постраждалі країни були готові вжити екстраординарних заходів, включно з надсиланням літака, щоби скриньки були якнайшвидше розшифровані в авторитетній лабораторії", - сказав він на брифінгу.

"Тому не потрібно розповідати, що ми хотіли, але не могли. Той, хто хоче - той завжди робить. Це стосується позиції наших іранських партнерів. Ми пів року чекали, тиснули, вели перемовини, ми використовували всі інструменти взаємодії з Іраном і нарешті дочекалися - скриньки в Ліоні. Вони були розшифровані в присутності двох українських експертів і представників інших країн", - додав голова МЗС.

Кулеба наголосив, що українська сторона не приймає аргументу про людську помилку.

"Іран має пояснити, що сталося. У сучасному світі просто взяти і збити літак одній людині не під силу. Навіть якщо ця людина надзвичайно підступна, талановита і сповнена злих намірів. Ми маємо ставити питання ширше - не про людську помилку, а взагалі про функціонування системи управління повітряним простором Ірану. І ми хочемо почути відповідь, чи ця система функціонувала на момент збиття літака, чи не було втручання в її діяльність", - пояснив міністр.

Кулеба також озвучив вимоги України до Ірану.

"Перше - Іран має визнати свою міжнародну правову відповідальність за збиття українського літака. Друге - Іран повинен перепросити та надати запевнення, що подібне не повториться. Третє - Іран має провести розслідування відповідно до умов Чиказької конвенції. Четверте - Іран повинен провести незалежне кримінальне розслідування і притягнути всіх винних до відповідальності. П'яте - Іран повинен виплатити компенсацію", - наголосив голова МЗС.

Він зазначив, що іранська делегація повідомила, що готова прибути в Україну для переговорів про компенсацію вже цього тижня.

На запитання журналіста, чи буде Україна застосовувати штрафні механізми до Ірану, Кулеба відповів, що не треба поспішати із цим питанням.

"Пропоную не погрожувати Ірану санкціями за те, що вони щось не зроблять. Ми розраховуємо на те, що Іран здійснить ті дії, які я зазначив. Тому що вони теж усвідомлюють, що те, що сталося - це не результат помилки однієї людини... Тому в інтересах усіх сторін, щоб Іран розслідування провів відповідно до міжнародних стандартів... Звісно, якшо уникатимуть пошуку правди і встановлення всіх обставин, ми перейдемо до іншої стратегії!" - додав міністр.

Нагадаємо, 18 липня у Францію прибули чорні скриньки збитого українського літака МАУ. Досліджуватиме самописці збитого в Ірані літака міжнародна комісія з 20 осіб. Генеральний директор з правових і міжнародних питань Національної авіаційної організації Ірану Мохаммад Шарафі пояснив понад піврічну затримку із відправленням "чорних скриньок" збитого літака МАУ впливом коронавірусу.

Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України", що прямував із Тегерана до Києва, розбився вранці 8 січня незабаром після вильоту з іранської столиці. Жертвами катастрофи стали всі, хто перебував на борту - 176 громадян шести країн. Тегеран заявив, що пасажирський Boeing був збитий іранською стороною "ненавмисно". За висновком CAO, зміщення радіолокаційної системи комплексу ППО, який збив "Боїнг", було ключовою "людською помилкою", яка призвела до катастрофи.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відповів на це, що Україна поки що не може погодитися з тим, що літак МАУ в Ірані було збито внаслідок людської помилки. Країна вимагає усебічного та неупередженого розслідування події, результати якого мають встановити точну причину трагедії.

«Аргумент»


На цю тему:

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com