У Луцьку знайшли рештки в’язнів, розстріляних НКВС (ФОТО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Поблизу Монастиря бригідок на території старого міста розпочалися роботи з ексгумації людських останків. Свого часу тут знаходилося приміщення Луцької тюрми і ймовірно, що тут захоронені колишні в'язні, яких у червні 1941 року розстріляли органи НКВС. Роботи проводять фахівці комунального пошукового підприємства “Доля” з міста Львів.

Про це повідомляє Волинські новини.

Як розповів Сергій Годлевський, який допомагає фахівцям підприємства “Доля” у розкопках, ймовірно на цьому місці була вирва від вибуху снаряду, людські тіла сюди кинули і засипали. За його словами, під час розкопок знайдено фрагменти решток людських тіл, одяг, взуття, тощо. Він наголосив, що нині активно працюють пошуковики, збирають людські рештки, які пізніше планують перезахоронити.

Також він повідомив, що знайдені боєкомплекти, патрони, гільзи, які були на озброєні органів НКВС. Сергій Годлевський припускає, що у ямі тіла в'язнів Луцької тюрми.

Виконувач повноважень Луцького міського голови Ігор Поліщук разом із своїм заступником Григорієм Пустовітом та Сергієм Годлевським зайшли на територію монастиря, де розміщена стіна пам'яті розстріляних в'язнів Луцької тюрми. Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови зазначив, що знайдені останки будуть перезахоронені біля стіни. З ініціативи Ігоря Поліщука з міської казни на ці роботи виділили 100 000 гривень.

 

 
 

Довідка:

Трагедія Луцької тюрми у червні 1941 року — розстріл в'язнів органами НКВС 23—24 червня 1941 року.

На території колишнього Окольного Луцького замку розташований монастир Бригідок — пам'ятка архітектури національного значення, це комплекс споруд, куди входили центральний храм, келії і господарські приміщення. Пам'ятка ця пов'язана з сумними і трагічними подіями в житті міста та всієї Волині, які увійшли в історію як розстріл в'язнів органами НКВС 23-24 червня 1941 року.

Фото сайту Луцької міськради і прес-служби нардепа Ігоря Гузя

«Аргумент»


В тему,


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]