У Польщі суд призначив суворі покарання за напад на українську процесію

|
Версия для печатиВерсия для печати

До обмеження волі строком від 6 до 14 місяців засудив у середу, 17 квітня, Районний суд у Перемишлі 19 обвинувачених за перешкоджання процесії греко-католиків і православних, що у червні 2016 року, після заупокійного богослужіння за українських військових героїв, пройшла вулицями Перемишля.

За словами Окружної прокуратури в Перемишлі, щодо однієї з обвинувачених осіб, яка визнала свою вину, встановлено покарання у вигляді чотирьох місяців обмеження волі.

Засуджених залучать до безоплатної, суспільно корисної праці по 30-40 годин на місяць.

Крім того, п’ятеро чоловіків, котрі відповідали у суді також за нанесення ударів та штовхання одного з учасників процесії, мають сплатити потерпілому штрафні збитки по 500 злотих кожен.

Це дещо м’якше покарання, ніж просив прокурор. Він вимагав для підсудних від 6 місяців до 2 років обмеження волі.

Суддя, відповідаючи на лінію захисту обвинувачених, котрі говорили, зокрема, про події у польсько-українській історії, заявила, що суд не займається оцінкою історії, а релігійна подія, особливо жалобна, не є ані відповідним місцем, ані відповідним часом для проявляння своїх поглядів.

Згідно з обвинувальним актом Окружної прокуратури у Перемишлі, засуджені вульгарними словами ображали учасників урочистої ходи з приводу їхньої національності та силою зупиняли тих, хто йшов попереду процесії, перешкоджаючи ході.

Крім того, п’ятьох чоловіків обвинуватили у нанесенні ударів та штовханні одного з учасників роковин, перешкоджаючи чоловіку в участі у процесії. Троє підсудних також відповідало за нанесення ударів та шарпання іншого чоловіка з приводу його української національності.

Потерпілі мають намір подати апеляцію на вирок. Можливо, це рішення також оскаржить прокуратура.

Події, довкола яких тривав судовий процес, сталися 26 червня 2016 року, коли група з кількадесяти осіб намагалася перешкодити і затримати релігійну процесію греко-католиків і православних, котрі після панахиди за воїнів українських визвольних змагань йшли із собору у Перемишлі на місцевий військовий цвинтар, де спочивають солдати Української Народної Республіки.

Там молилися за січових стрільців Української Галицької Армії, котрі у 1918-1920 роках під проводом Симона Петлюри та Юзефа Пісудського боролися з більшовицькою Росією. Багато з них померло у таборі для інтернованих.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:11
Про наступ на Харківщину та злочинну "відбудову" прикордоння
14:01
Гострий дефіцит електроенергії чекатиме на українців і влітку, і взимку
13:52
Шалене злодійство або навмисний саботаж: на українському кордоні мали бути бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, а не було навіть мін, - командир підрозділу ЗСУ Ярославський
13:02
Окупанти утворили два плацдарми на Харківщині, за дві доби захопили 100 кв. км прикордонної смуги, - Бутусов
12:54
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 12 травня
10:02
Відставка Кубракова: Єрмак та безхребетні депутати показали "F*kc you" нашим західним партнерам - Дар'я Каленюк
08:00
Росіяни просунулися майже на всіх ділянках фронту, зокрема й на тих, де їх начебто "відрізали"
20:00
У неділю без опадів і заморозків, вдень до +13-18°С
18:10
Бутусов: рф готує наступ на Нью-Йорк та Покровськ
16:14
Від блекаутів Україну може врятувати розподілена генерація: як це працює - досвід великого міста

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]