У Раді пропонують дозволити податковій контролювати доходи і витрати фізичних осіб

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Верховній Раді пропонують дозволити податковим інспекторам відстежувати, скільки витрачають українці, та порівнювати їхні витрати з доходами.

Про це свідчить проект закону № 1183 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб”, пишуть bykvu.

“Враховуючи світовий досвід та необхідність запровадження подальших кроків боротьби з розмиванням податкової бази та переміщення прибутків за кордон, Україна повинна провести добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб”, – йдеться у пояснювальній записці.

Зокрема, законопроектом передбачено у період з 1 січня 2020 року до 31 травня 2020 року провести добровільне одноразове декларування станом на 31 грудня 2019 року.

Зазначається, що в одноразовій декларації потрібно буде відобразити активи фізичної особи: у вигляді валютних цінностей, цінні папери, рухоме та нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, інші майнові та нематеріальні активи, як в Україні, так і за кордоном.

Також фізична особа матиме право самостійно визначити в одноразовій декларації розмір доходу або його частини (з яких раніше не сплачено ПДФО), який був джерелом придбання активів, про який відсутня інформація щодо джерел його походження, та сплатити з нього податок на доходи фізичних осіб за ставкою 9 відсотків.

Крім того, після завершення кампанії добровільного одноразового декларування законопроектом передбачено запровадити метод контролю за витратами фізичних осіб та їхньою відповідністю отриманим доходам.

“Контроль за витратами фізичних осіб полягатиме у порівнянні сум витрат тільки у розмірі понад 150 тисяч гривень з сумою абсолютно всіх доходів фізичної особи”, – йдеться в законопроекті.

Якщо за результатами такого порівняння контролюючим органом буде виявлено перевищення витрат над доходами в розмірі, що перевищує десять розмірів мінімальної заробітної плати, контролюючий орган розпочинає процедуру попереднього з’ясування виникнення перевищення витрат над доходами.

У випадку документального підтвердження відповідності витрат фізичною особою отриманим доходам контролюючий орган повинен буде завершити процедуру з’ясування виникнення перевищення витрат над доходами без будь-яких наслідків для фізичної особи.

Водночас, у разі ненадання або несвоєчасного надання фізичною особою інформації щодо джерел отримання коштів контролюючий орган розпочне проведення документальної невиїзної перевірки.

“При підтвердженні під час документальної невиїзної перевірки перевищення витрат фізичної особи над її доходами контролюючий орган визначатиме податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб з суми такого перевищення за базовою ставкою 18 відсотків”, – підкреслюється в проекті закону.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]