У Раді пропонують дозволити податковій контролювати доходи і витрати фізичних осіб

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Верховній Раді пропонують дозволити податковим інспекторам відстежувати, скільки витрачають українці, та порівнювати їхні витрати з доходами.

Про це свідчить проект закону № 1183 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб”, пишуть bykvu.

“Враховуючи світовий досвід та необхідність запровадження подальших кроків боротьби з розмиванням податкової бази та переміщення прибутків за кордон, Україна повинна провести добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб”, – йдеться у пояснювальній записці.

Зокрема, законопроектом передбачено у період з 1 січня 2020 року до 31 травня 2020 року провести добровільне одноразове декларування станом на 31 грудня 2019 року.

Зазначається, що в одноразовій декларації потрібно буде відобразити активи фізичної особи: у вигляді валютних цінностей, цінні папери, рухоме та нерухоме майно, об’єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, інші майнові та нематеріальні активи, як в Україні, так і за кордоном.

Також фізична особа матиме право самостійно визначити в одноразовій декларації розмір доходу або його частини (з яких раніше не сплачено ПДФО), який був джерелом придбання активів, про який відсутня інформація щодо джерел його походження, та сплатити з нього податок на доходи фізичних осіб за ставкою 9 відсотків.

Крім того, після завершення кампанії добровільного одноразового декларування законопроектом передбачено запровадити метод контролю за витратами фізичних осіб та їхньою відповідністю отриманим доходам.

“Контроль за витратами фізичних осіб полягатиме у порівнянні сум витрат тільки у розмірі понад 150 тисяч гривень з сумою абсолютно всіх доходів фізичної особи”, – йдеться в законопроекті.

Якщо за результатами такого порівняння контролюючим органом буде виявлено перевищення витрат над доходами в розмірі, що перевищує десять розмірів мінімальної заробітної плати, контролюючий орган розпочинає процедуру попереднього з’ясування виникнення перевищення витрат над доходами.

У випадку документального підтвердження відповідності витрат фізичною особою отриманим доходам контролюючий орган повинен буде завершити процедуру з’ясування виникнення перевищення витрат над доходами без будь-яких наслідків для фізичної особи.

Водночас, у разі ненадання або несвоєчасного надання фізичною особою інформації щодо джерел отримання коштів контролюючий орган розпочне проведення документальної невиїзної перевірки.

“При підтвердженні під час документальної невиїзної перевірки перевищення витрат фізичної особи над її доходами контролюючий орган визначатиме податкове зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб з суми такого перевищення за базовою ставкою 18 відсотків”, – підкреслюється в проекті закону.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:21
Евакуйовані з Китаю доставлені до Нових Санжар
20:01
У п'ятницю в Україні вдень до +6 градусів, дощі з мокрим снігом на заході (МАПА)
19:37
Поліція відтіснила протестувальників з дороги до медцентру у Нових Санжарах, люди палять шини (ФОТО)
19:30
"Медична реформа": Скалецька попіарилась з селфі на борту урядового гвинтокрилу на шляху до Нових Санжар
18:04
Корумпований і добре годований генерал Нацполіції Євген Коваль завів справу на журналістів Bihus.Info
17:01
Напруга не спадає: мешканці Нових Санжар налаштовані не пропускати евакуйованих з Китаю (ВІДЕО)
16:13
Аваков приїхав у Нові Санжари, під РДА його супроводжувала "Ганьба!" (ВІДЕО)
15:48
Селищна рада Нових Санжар звернулась до президента, бо не може прийняти "уханьців"
15:04
Хроніка ООС на 20 лютого: поранення зазнав один український військовий
14:05
Помер інформатик, який придумав команди ctrl+C і ctrl+V, cut, copy, paste

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com