Український держбанк прокредитує на мільярд наближених до Кремля олігархів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Державний Укргазбанк надасть кредит в розмірі 910 млн грн (близько $ 33 млн) ПрАТ Прем'єр Палац, яке входить в групу VS Energy наближених до Кремля російських підприємців Олександра Бабакова, Євгенія Гинера і Михайла Воєводіна.

Інформація про надання позики розміщена в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, повідомляє Ліга.нет.

22 грудня 2017 року акціонери ПрАТ Прем'єр Палац схвалили висновок генерального кредитної угоди з Укргазбанком на 910 млн грн. Іншим рішенням акціонери ПрАТ погодилися надати в заставу за кредитом будівля готелю Прем'єр Палац в Києві площею 27 700 кв м. Згідно з повідомленням, ринкова вартість цієї будівлі становить 979,5 млн грн. Інші умови кредитної угоди в повідомленні не розкриваються.

Видання зазначає, що 62,2% ПрАТ Прем'єр Палац належать кіпрській Pumori Enterprises Investments Ltd, 29,1% - Східно-Європейській готельній компанії (Київ).

Бенефіціарами ПрАТ в українському реєстрі юридичних осіб значаться громадяни Латвії Дідзіс Берзініс і Віліс Дамбініс, а також мешкаюча у Франції громадянка Словаччини Наталія Селіванова і громадянин Німеччини Геннадій Соколов. Це номінальні власники бізнесу.

Зазначені особи також є кінцевими бенефіціарами електрометалургійного підприємства Дніпроспецсталь, яке VS Energy контролює з жовтня 2008 року.

Дамбініс - один із власників компанії VS Energy International NV (Нідерланди), на яку оформлені енергетичні активи VS Energy в Україні. Це вісім енергопостачальних компаній (обленерго).

Раніше він працював директором V.D. Nominees Limited (Маршаллові острова), яка в свою чергу керувала офшорками AED International Ltd і NYX Management Limited. Згідно панамським документам, співвласниками NYX Management є російські бізнесмени Михайло Воєводін і Євген Гінер.

Наталія Селіванова з 2009 по 2014 рік була співвласницею словацької компанії Rokosan s.r.o. разом з Іриною Олександрівною Бабаковою, дочкою Олександра Бабакова.

Сам Бабаков - колишній віце-спікер Держдуми Росії - перебуває під санкціями США і ЄС. У 2014 році він голосував за анексію Криму.

Євген Гінер офіційно володіє в Україні Першим інвестиційним банком (PIN Банк). У Криму йому належить 100% компанії Севенергосбит, яка з 2016 року здійснює поставки електроенергії в Севастополі замість української ПАТ Севастопольенерго (входить в VS Energy). Бабакова, Гінера і Воєводіна немає в українських списках санкцій.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com