Українці рятують польський ринок праці

|
Версия для печатиВерсия для печати

Близько половиниа польських компаній стикається з проблемами в пошуку нових співробітників, що спонукає багатьох з них скорочувати нові інвестиції.

Про це свідчить останній звіт Work Service, найбільшого агентства зайнятості Польщі, передає Європейська правда, з посиланням на Reuters.

"Вже понад рік майже кожна друга компанія у Польщі заявляє про проблеми із залученням нових співробітників", - йдеться в заяві.

Підкреслюється, що два роки тому 35% опитаних компаній зіткнулися з дефіцитом робочої сили.

"Довгострокові наслідки цього явища дуже тривожні, враховуючи, що попереду на нас чекають величезні демографічні проблеми", - цитується в заяві виконавчий директор служби Мацей Вітицький.

Рівень безробіття в Польщі, яка є одним з найбільш швидко старіючих суспільств у Європейському Союзі, впав до 5,9 відсотка в червні і був найнижчим з жовтня 1990 року.

Падіння безробіття і підвищення заробітної плати у швидко зростаючій економіці було відзначено Центральним банком як ризик.

"Ми маємо справу з ситуацією, в якій економіка має досить хороші темпи і поглинає занятість, як губка", - сказав член Ради з монетарної політики Єжи Кропивницький.

"Ця ситуація дещо полегшується припливом робітників з України та Білорусі, але, як бачимо, тиск попиту на ринку праці є значним", - сказав Кропивницький.

Звіт про роботу служби показав, що нестача робочої сили спонукала 16,4 відсотка компаній скоротити нові інвестиції, що на 3,6 процентних пунктів вище, ніж рік тому.

На сьогодні у Польщі працює близько мільйона українців. За даними Work Service, більшість українців Польщі готова переїхати до Німеччини, якщо та відкриє ринок праці.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com