Відновлення економічних настроїв в Україні у четвертому кварталі різко загальмувалося

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Індикатор економічних настроїв (ІЕН) в Україні, що розраховується Державною службою статистики, у четвертому кварталі 2021 року підвищився до 98,7% з 98,5% у третьому кварталі, з 96,9% - у другому та з 90,2% у першому кварталі поточного року.

Як повідомив Держстат, індикатор ділової впевненості в роздрібній торгівлі – єдиний із п'яти, що знаходиться в сфері позитивних значень,– погіршився з 6,8% до 4,3% у третьому кварталі, зазначає Інтерфакс-Україна.

Водночас значення інших індикаторів ділової впевненості покращилися, хоч і незначно: у будівництві до -22,4% з -23,6%, у сфері послуг – до -10,8% з -12,8%, у переробній промисловості - до -6,4% з -7,5%.

Значення індикатора споживчої впевненості зросло до -21,1% з -21,2% у третьому кварталі.

Як повідомлялося, розрахунок показника ІЕН вперше було розпочато у першому кварталі 2017-го. Рекордно високого рівня в 110,9% ІЕН досяг у четвертому кварталі 2019 року, проте з початку коронакризи у світі знизився спочатку до 108,4%, а потім впав до рекордно низького рівня в 73,3%.

Відомство зазначало, що індикатор розрахований згідно з Методикою розрахунку індикаторів ділових очікувань відповідно до вимог розширеного Спеціального стандарту розповсюдження даних Міжнародного валютного фонду, оновленого Держстатом у грудні 2017 року.

Індикатори ділової впевненості, залежно від сектора, оцінюються на основі опитувань про поточний рівень замовлень та запасів готової продукції, змін обсягів продаж за останні три місяці, прогнозу зміни обсягів виробництва/продаж та кількості працівників у наступні три місяці.

Найбільшим у визначенні ІЕН є внесок індикатора ділової впевненості у промисловості – 40%, за яким слідує сфера послуг – 30%, будівництво з роздрібною торгівлею – по 5%. Вага споживчих настроїв складає 20%.

«Аргумент»

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]