Відомий експерт розкритикував заяву Зеленського передати всі дороги в «Укравтодор» (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Усі дороги місцевого значення треба перевести на баланс «Укравтодору», заявив Володимир Зеленський. Водночас він каже, що це не співпадає із політикою децентралізації. Про це президент заявив на брифінгу у Волинській області. «Я думаю, що через рік-два люди побачать, скільки доріг ми побудуємо. А потім міста передадуть «Укравтодору» всі місцеві дороги і ми вирішимо цю проблему принаймні, на 10 років», — сказав президент.

Як розуміти його слова і наскільки слушною є ідея президента? Про це Громадське Радіо запитало Юрія Ганущака, директора Інституту розвитку територій.

Юрій Ганущак: По-перше, треба розібратися із термінами. Не буває місцевих доріг, є автомобільні дороги загального користування, є комунальні дороги — оці вулиці в середині населених пунктів, а є дороги місцевого значення. Але дороги між населеними пунктами вже є у власності і на балансі «Укравтодору». Тобто якщо президент каже, що ми заберемо дороги і віддамо «Укравтодору», то в кого він забере ті дороги, які повністю розбиті, і кому передасть? Вони вже в «Укравтодорі», просто «Укравтодор» централізований і є «Облавтодори», але це все одно одна організація.

Дороги між населеними пунктами вже є у власності і на балансі «Укравтодору». Тобто якщо президент каже, що ми заберемо дороги і віддамо «Укравтодору», то в кого він забере ті дороги, які повністю розбиті, і кому передасть?

Я розумію так: президент побачив дороги і сказав: «Чому такий поганий стан?» «Це ж місцеві дороги», — відповіли йому. Так, це місцеві, але вони фінансуються і утримуються все одно державним підприємством, яке називається «Укравтодор». Тобто говорити про те, що ми віддамо «Укравтодору» дороги і він зробить «ляльку», не доводиться. Усі прекрасно знають, що та дорога у місті, яка є у загальнодержавному управлінні, є найбільш розбитою, тому що «Укравтодор» туди не вкладає гроші. Місцева ж влада, яка тільки два роки тому отримала право вкладати гроші, ремонтує дороги.

Реально треба говорити навпаки про передачу місцевому самоврядуванню у власність і на баланс цілої низки доріг, які з’єднують громади, населенні пункти, окрім тих, які з’єднують центри громад і траси.

Там, де це вже є, де було спільне фінансування, там дороги у дуже хорошому стані. Яскравий приклад — Балта. Вони зробили за свій рахунок дорогу, яка їх з’єднує із одеською трасою. Там голова міста, його заступник і голова РДА днювали і ночували на трасі, щоб не вкрали жодної машини і дивилися, щоб якість була. А до того це була дорога на балансі «Укравтодору» і повністю розбита. Тобто як тільки щось передається у відповідальність разом із грішми органам місцевого самоврядування, одразу це приводиться до ладу. Як тільки це централізується на держаний рівень, все стає, по-перше, у два-три рази дорожче, по-друге, робиться як-небудь, по-третє, дуже швидко розкрадається.

Тому така заява президента, по-перше, суперечить принципам децентралізації, по-друге, вона незрозуміла, тому що ми і так маємо плачевний стан через централізовані дороги, і по-третє, політично вона звучить якось дико. Президент заявляє, що за кожну дірку в асфальті у населеному пункті відповідає він особисто. Взагалі президент має розуміти, що його конституційні повноваження — це міжнародна політика і безпека країни. А те, про що він каже, є повноваженнями уряду. Хай би він розібрався у своїх повноваженнях.

Насправді, ті люди, які йому говорять ці тези, його дуже сильно підставляють. Тому що йому говорили некваліфіковано, тому що у політичному плані це поганий сигнал. Це може кваліфікуватися так: ми згортаємо децентралізацію, а далі кожний політик домислює, як хоче. Ми мали Януковича, він централізував усе, що було можна, і чим це закінчилося?

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

17:13
ОАСК повернув покидьку Черновецькому позов про визнання російської мови державною
16:23
Найпоширеніші порушення під час місцевих виборів назвала ОПОРА
14:45
Загальнонаціональний страйк "Народний ультиматум" розпочався у Білорусі
14:15
Розкрадач держактивів екснардеп Дубневич заявив про перемогу на виборах глави ОТГ під Львовом
13:13
Вбивця екснардеп Лозінський виграв вибори в Кіровоградській області поруч з місцем вбивства
12:09
Явка на місцеві вибори cклала 36,88%, обирати прийшли 10,5 млн українців
11:15
Суди відмовляють у спростуванні журналістами інформації із судових засідань
10:24
У ЦВК сподіваються, що остаточні результати виборів в Україні стануть відомі за 3-5 днів
09:27
На батьків неповнолітніх «волонтерів Зеленського» складуть адмінпротоколи
08:45
Посли G7 позитивно оцінили організацію місцевих виборів в Україні

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com