Відомий експерт розкритикував заяву Зеленського передати всі дороги в «Укравтодор» (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Усі дороги місцевого значення треба перевести на баланс «Укравтодору», заявив Володимир Зеленський. Водночас він каже, що це не співпадає із політикою децентралізації. Про це президент заявив на брифінгу у Волинській області. «Я думаю, що через рік-два люди побачать, скільки доріг ми побудуємо. А потім міста передадуть «Укравтодору» всі місцеві дороги і ми вирішимо цю проблему принаймні, на 10 років», — сказав президент.

Як розуміти його слова і наскільки слушною є ідея президента? Про це Громадське Радіо запитало Юрія Ганущака, директора Інституту розвитку територій.

Юрій Ганущак: По-перше, треба розібратися із термінами. Не буває місцевих доріг, є автомобільні дороги загального користування, є комунальні дороги — оці вулиці в середині населених пунктів, а є дороги місцевого значення. Але дороги між населеними пунктами вже є у власності і на балансі «Укравтодору». Тобто якщо президент каже, що ми заберемо дороги і віддамо «Укравтодору», то в кого він забере ті дороги, які повністю розбиті, і кому передасть? Вони вже в «Укравтодорі», просто «Укравтодор» централізований і є «Облавтодори», але це все одно одна організація.

Дороги між населеними пунктами вже є у власності і на балансі «Укравтодору». Тобто якщо президент каже, що ми заберемо дороги і віддамо «Укравтодору», то в кого він забере ті дороги, які повністю розбиті, і кому передасть?

Я розумію так: президент побачив дороги і сказав: «Чому такий поганий стан?» «Це ж місцеві дороги», — відповіли йому. Так, це місцеві, але вони фінансуються і утримуються все одно державним підприємством, яке називається «Укравтодор». Тобто говорити про те, що ми віддамо «Укравтодору» дороги і він зробить «ляльку», не доводиться. Усі прекрасно знають, що та дорога у місті, яка є у загальнодержавному управлінні, є найбільш розбитою, тому що «Укравтодор» туди не вкладає гроші. Місцева ж влада, яка тільки два роки тому отримала право вкладати гроші, ремонтує дороги.

Реально треба говорити навпаки про передачу місцевому самоврядуванню у власність і на баланс цілої низки доріг, які з’єднують громади, населенні пункти, окрім тих, які з’єднують центри громад і траси.

Там, де це вже є, де було спільне фінансування, там дороги у дуже хорошому стані. Яскравий приклад — Балта. Вони зробили за свій рахунок дорогу, яка їх з’єднує із одеською трасою. Там голова міста, його заступник і голова РДА днювали і ночували на трасі, щоб не вкрали жодної машини і дивилися, щоб якість була. А до того це була дорога на балансі «Укравтодору» і повністю розбита. Тобто як тільки щось передається у відповідальність разом із грішми органам місцевого самоврядування, одразу це приводиться до ладу. Як тільки це централізується на держаний рівень, все стає, по-перше, у два-три рази дорожче, по-друге, робиться як-небудь, по-третє, дуже швидко розкрадається.

Тому така заява президента, по-перше, суперечить принципам децентралізації, по-друге, вона незрозуміла, тому що ми і так маємо плачевний стан через централізовані дороги, і по-третє, політично вона звучить якось дико. Президент заявляє, що за кожну дірку в асфальті у населеному пункті відповідає він особисто. Взагалі президент має розуміти, що його конституційні повноваження — це міжнародна політика і безпека країни. А те, про що він каже, є повноваженнями уряду. Хай би він розібрався у своїх повноваженнях.

Насправді, ті люди, які йому говорять ці тези, його дуже сильно підставляють. Тому що йому говорили некваліфіковано, тому що у політичному плані це поганий сигнал. Це може кваліфікуватися так: ми згортаємо децентралізацію, а далі кожний політик домислює, як хоче. Ми мали Януковича, він централізував усе, що було можна, і чим це закінчилося?

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]