Він прибирає сміття біля свого дому: в Ісландії на виборах переміг чинний президент із результатом у 92%

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Ісландії в суботу, 27 червня, відбулися президентські вибори. Як і передбачалося за результатами соцопитувань, упевнену перемогу здобув чинний президент Гвюдні Йоуганнессон, випередивши свого конкурента на 84 з гаком відсотків.

Явка на виборах склала 66,9%, повідомляє Euronews.

Гвюдні за освітою історик, до перемоги на виборах у 2016 році викладав в Університеті Ісландії. У країні він відомий за свою прихильність до ЛГБТ, а також прибиранням сміття біля свого дому.

Його суперником був крайній правий політик Ґудмундур Франклін Джонссон, який називає себе прихильником президента США Дональда Трампа. Під час своєї кампанії він виступав за розширення повноважень президента.

В Ісландії ця посада є передусім символічною, але все ж президент має право накладати вето на закони. Утім за історію країни (вона здобула незалежність від Данії в 1944-му) це сталося лише тричі.

Йоуганессон уже заявив, що не планує змінювати свій попередній політичний курс.

Зазначимо, що Ісландія наразі є однією з найуспішніших у подоланні коронавірусу країн. За час епідемії у країні з 365 тисячами населення від COVID-19 померли лише 10 людей, утім через закриття кордонів значно постраждав туристичний сектор.

На фото: чинний президент Ісландії Гвюдні Йоуганнессон разом із дружиною, канадійкою Елізою Джейн Райд

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com