В Одесі вже більше 300 осіб захворіли на кір, щодня госпіталізують до 10 хворих

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Одеській області лабораторно підтверджено 344 захворювань на кір, в основному це - діти. В Одесі щодня госпіталізують до 10 хворих на кір.

Про це повідомили головний лікар Одеської міської клінічної інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова, та головний позаштатний педіатр департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Анна Луньова, передає Радіо Свобода.

«Ситуація залишається серйозною і дуже напруженою. Щодня до лікарні надходять мінімум 3 хворих, а максимум – 10. Це досить тяжкі пацієнти», – сказала Світлана Лаврюкова 30 червня в Одесі.

За її словами, кір загрожує ускладненнями – у 20% пацієнтів діагностовано пневмонію.

За словами головного позаштатного педіатра департаменту охорони здоров’я Одеської міськради Анни Луньової, станом на 30 червня в Одесі зареєстровано 279 випадків підозри на кір, з яких близько 70% – діти.

«По області – 389 підозр на кір і лабораторно підтверджено діагноз у 344 хворих, в основному діти – 261 особа», – сказала Луньова.

Із загальної кількості хворих 93% не щеплені, додала вона.

Луньова зазначила, що основною профілактикою проти кору є вакцинація.

Медики закликали батьків вакцинувати дітей, щоб уникнути епідемії, яка можлива у вересні, коли після літніх канікул діти масово почнуть відвідувати школи і дитячі садки.

Раніше ЗМІ з посиланням на дані управління охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації повідомляли, що в Одесі від ускладнень кору (корової пневмонії) померли двоє маленьких дітей.

У середині місяця Міністерство охорони здоров’я України повідомило, що захворювання на кір у 2017 році зареєстроване в 15 регіонах країни, найбільше випадків кору в Івано-Франківській і Одеській областях.

За даними МОЗ, ріст захворюваності насамперед пов’язаний із низьким рівнем вакцинації. У 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей.

Кір – вірусне захворювання, що дуже швидко поширюється: вірус кору передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим. За даними медиків, кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт і навіть призвести до смерті. Спеціального лікування від цього захворювання немає.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]