Віра росіян в світле майбутнє повернулась на рівень середини 1990-х

|
Версия для печатиВерсия для печати

Пенсійна реформа, падіння рубля, санкціі проти Росії, конфлікт із Заходом і плани уряду підняти податки після рекордного в 21-м столітті падіння реальних доходів населення - підірвали віру росіян в перспективи країни.

На кінець другого кварталу кожен другий в РФ (50%) вважав, що найгірші часи для країни попереду, повідомляє в "Моніторингу соціального самопочуття" НДУ ВШЕ, передає finanz.ru.

За всю сучасну історію Росії більше песимізму соціологи фіксували лише взимку 2016 року - на піку кризи з обвалом рубля до 86 за долар - і в першій половині 1990-х років.

Так, в 1996-му і 1994-му погіршення чекали 52%, а в період з 1991 по 1993 роки частка досягала 60% і вище.

За півроку кількість песимістів підскочило в 1,5 рази: взимку деградації ситуації в економіці очікували 37%, а в минулому році їх частка коливалася між 38% і 44%.

Одночасно різко впала кількість тих, що повірили, що економічна криза подолана: якщо в січні 32% росіян відповіли, що "гірші часи позаду", то до літа їх залишилося 23%.

Зведений індекс соціального оптимізму з мінус 23 пунктів на початку року впав до мінус 38 в квітні, а до кінця другого кварталу обвалився до мінус 43.

Швидкість, з якою руйнувалися оптимістичні настрої - на 20 пунктів за 4 місяці, - стала безпрецедентною з 2014 року.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com