В Україні зараз 43% переконаних противників вакцинації від COVID-19 (ОПИТУВАННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

В кінці травня 2021 року 43% опитаних українців заявили, що не планують робити щеплення від коронавірусу.

У березні таку думку висловлювали 51,5%, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

За даними опитування,

  • з 12% до 19% зросла частка тих, хто збирається зробити щеплення в найближчому майбутньому (або вже зробив таке щеплення),
  • з 16% до 19% - частка тих, хто має намір це зробити, але пізніше,
  • 10% (тобто, стільки ж, як у березні) мають намір це зробити тоді, коли це буде потрібно по формальним вимогам (поїздка за кордон, тощо).
Дані опитування Центру Разумкова

Серед тих, хто не відмовляється від наміру робити щеплення від COVID-19, 59% готові лише за умови, що вона буде безкоштовною (більше, ніж в березні, на 7%), 23% готові платити за неї, а 6% готові платити за те, щоб вакцинуватися позачергово.

Респонденти, які не мають наміру робити щеплення, мотивують це тим, що вакцини, які застосовуються в Україні, недостатньо ефективні або безпечні, але "якоїсь іншої" вакциною вони готові зробити щеплення (31% від тих, хто не має наміру робити щеплення).

Дані опитування Центру Разумкова

У порівнянні з березнем частка тих, хто не довіряє вакцині, зменшилася (тоді вона становила 45% тих, хто відмовлявся від щеплення).

  • 30% мотивують свою відмову тим, що ризики вакцинації перевищують ризики від самої хвороби,
  • 15% тим, що вже перехворіли на коронавірус,
  • 12% мають медичні протипоказання,
  • 7,5% вважають, що ймовірність того, що вони захворіють COVID-19, дуже низька.

Дані опитування Центру Разумкова

Дослідження було проведено Центром Разумкова з 21 по 26 травня 2021 року серед 2017 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Опитування проводилося методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, у квітні 2021 року серед тих українців, які не хоче робити щеплення, 40% заявили, що вакцини від COVID-19 ще недостатньо перевірені. Друга за популярністю причина відмови від щеплення в недовірі до тих вакцин, які є в Україні. Таку відповідь дали 33%, опитаних КМІС.

Минулого тижня першу дозу вакцини від коронавірусу отримали 238 695 осіб, а другу - 91 680, свідчать дані на сайті МОЗ та електронна карта РНБО

В Україні триває вакцинація проти коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19 препаратами від британсько-шведської компанії AstraZeneca (Covishield) і китайської Sinovac (CoronaVac). 18 квітня в Україні також почалася вакцинація препаратом від американської компанії Pfizer.


На цю тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]