В українські ВНЗ вступили близько 8% абітурієнтів із Криму та Донбасу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Цього року студентами українських вишів стали 2 083 мешканці тимчасово окупованих Криму та Донбасу; з них 1 746 – мешканці Донецької та Луганської областей, 337 – Криму. Торік таких було студентів було 2 026, пише журналістка Наталія Адамович у статті «Втрачені агенти змін: чи справді Україна робить усе для залучення абітурієнтів із ВОТ?»

«Вступали вони за спрощеною процедурою через освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна». З 2016-го їх кількість зросла вдвічі – тоді навчання на підконтрольній Україні території обрали 1008 мешканців окупованих міст, містечок та сіл», - пише авторка.

Невеликий відсоток випускників вступає на загальних засадах: отримавши українські документи про освіту після дистанційного навчання, здавши ЗНО.

Однак це зовсім небагато, якщо порівняти цифри із загальною кількістю випускників ТОТ. За даними підконтрольних окупаційній владі ресурсів, у 2021 році в Криму шкільні атестати отримали близько 10,5 тисяч одинадцятикласників, на окупованих територіях Донецької і Луганської областей – 9 270 та 5 105 відповідно. Тобто виїхали навчатися на підконтрольну територію лише близько 8% юнаків та дівчат.

Одна з причин, чому абітурієнти з ОРДЛО віддають перевагу вишам по той бік лінії розмежування, – відсутність житла на час вступу. Зняти квартиру багатьом не по кишені, а знайомі чи родичі є не у всіх.

Ще одна проблема – неможливо розрахувати, скільки часу займе дорога. Ускладнила ситуацію і пандемія: окупаційна влада може закрити КПВВ будь-коли, на власний розсуд. Минулого року діти з батьками в'їжджали на підконтрольну територію з великими труднощами, були закриті навіть «кордони» між «ДНР» і «ЛНР».

Палиці в колеса вставляють і місцеві чиновники-сепаратисти. Починаючи з отримання довідки для виїзду на підконтрольну Україні територію та закінчуючи повторним в'їздом. Так, бойовики не хотіли впускати назад на окуповану територію Луганщини 16-річного Андрія, котрий їздив відвозити документи до Київського політехнічного інституту. Від підлітка вимагали або паспорт «ЛНР», або український паспорт-книжечку з пропискою, ID-картка не підходила. Щоби більше не мати клопоту, довелося зробити паспорт «ЛНР».

Саме ці діти розповідатимуть своїм друзям, батькам, рідним правду і стануть тими агентами змін, які формуватимуть ставлення до України на Донбасі та в Криму після деокупації.

Про те, чому так мало молоді з непідконтрольних територій обирає українську освіту і чи можна цьому допомогти, читайте у статті Наталії Адамович «Втрачені агенти змін: чи справді Україна робить усе для залучення абітурієнтів із ТОТ?» у ZN.UA.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:07
Зерновий барон Олег Кіпер: як один чиновник взяв під ручний контроль 85% агроекспорту України і казково багатіє під час війни
14:10
Великдень та Різдво улюблені свята українців, День перемоги важливий для 11% (ОПИТУВАННЯ)
14:08
Топ-5 советов по подготовке к экзамену IELTS
12:03
Віросповідання не є законною підставою для неявки до РТЦК – суд
11:07
«Світ проспав відродження нацизму 24 лютого 2022 року»: звернення Президента України в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
10:57
ВАКС заочно заарештував ексочільника Фонду держмайна
10:51
Коломойський отримав підозру в організації замовного вбивства
09:10
НАБУ провело обшуки у справі брата Шурми, заступника голови Офісу президента
08:31
Україна вперше офіційно відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 8 травня

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]