Вакцина від Sinovac розглядається світовими експертами виключно як препарат для сірих і убогих країн

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вчений-біофізик, фахівець з молекулярної динаміки і блогер Семен Єсілевський звернув увагу на матеріал журналу Nature про китайську вакцину компанії Sinovac.

Як зазначає видання ZN.ua, вчений на своїй сторінці в Facebook вказує, що в документі немає принципово нової інформації про препарат, але акцентує увагу на ключових тезах статті.

У матеріалі зокрема вказується, що загальна ефективність вакцини 50.4%, що гнітюче мало, але важкі випадки захворювання, що вимагають госпіталізації і кисню, вона запобігає практично повністю.

Використання вакцини доцільно для зменшення смертності та навантаження на лікарні в тих країнах, "які знаходяться в абсолютно відчайдушній ситуації і не мають іншого вибору", пише блогер.

Експерт робить висновок, що розвинені країни закуповувати цю вакцину не будуть, так як є кращі альтернативи.

"Це варіант для найбідніших і найтупіших, типу України", пише Єсілевський. Різнобій у результатах клінічних випробувань вакцини в Бразилії, Туреччині та Індонезії підтверджує, що вакцина не особливо надійна. У бразильському дослідженні брали участь в основному лікарі, тому вона не об'єктивна. У лікарів, по-перше, набагато вище ризик зараження і доза інфікуються, а по-друге, їх тестують на порядок частіше і ретельніше, ніж решту населення.

За ефективністю застосування китайської вакцини вчений вказує, що "бразильські 50.4% - це те, що покаже параноїдальне тестування в популяції з вкрай високим ризиком зараження, а індонезійські 65% - це те, що буде серед звичайних середньостатистичних раздолбаїв, які не звертають уваги на легкий нежить".

Журнал Nature нагадує, що ВООЗ зараз задумливо вивчає виробничі практики Sinovac в Китаї щоб видати дозвіл на екстрене використання вакцини в світі, тому, на думку Єсілевського "немає ніяких сумнівів, що китайці "занесли" у ВООЗ досить, щоб такий дозвіл дали".

Загальне резюме на його думку виглядає так:

Вакцина від Sinovac розглядається світовими експертами виключно як препарат для сірих і убогих країн третього світу, які, з якихось причин, не змогли законтрактувати вакцини європейських і американських виробників. Наприклад, "Україна не змогла цього зробити виключно через некомпетентність і злочинної бездіяльності, прости господи, міністра Степанова", пише Єсілевський.

Другий висновок вченого: "Вакцина розглядається в контексті "давайте хоч кота пивом обіллємо": якщо немає і, не передбачається нічого іншого, то для зменшення смертності та навантаження на систему охорони здоров'я піде і це, але це варіант саме що на безриб'ї".

Раніше повідомлялося, що міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що вакцину проти коронавируса для України буде закуповувати британське агентство Crown Agents. На позачерговому засіданні уряд вирішив замінити ДП "Медичні закупівлі України".

Він повідомив, що компанія займається закупівлею вакцини проти коронавірусу для різних країн, в тому числі і до Великої Британії.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com