Виплата держборгу з'їла кожну восьму гривню бюджету-2020 - Рахункова палата

|
Версия для печатиВерсия для печати

За січень - вересень державний борг України збільшився на 347 млрд грн або 17%, – до 2,3 трлн грн, тільки на обслуговування боргу було спрямовано кожну восьму гривню доходів держбюджету.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбуці голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

«Державний борг за 9 місяців 2020 року збільшився на 347 млрд грн, або 17%, – до 2,3 трлн грн. Здебільшого - через девальвацію гривні. Тільки на обслуговування боргу було спрямовано кожну восьму гривню доходів держбюджету»,- написав Пацкан.

За його словами, у січні–вересні доходи бюджету становили 75,6% плану на рік. Це високий рівень виконання, зумовлений насамперед зменшенням у квітні обсягу доходів на 117 млрд грн. За оцінкою фахівців Рахункової палати, за таких умов план доходів у 2020 році може бути перевиконано.

«Водночас, ситуація з видатками не така оптимістична. Так, у січні–вересні видатки загального фонду на 93 млрд грн, або 11%, менші плану на звітний період. Лише один приклад - внаслідок прорахунків при підготовці рішень про виділення коштів із Фонду COVID-19, тривалого затвердження паспортів окремих бюджетних програм, незавершення процедур закупівель не використано 24,8 млрд грн за 20-ма з 25-ти бюджетних програм»,- зазначив Пацкан.

Як повідомлялося раніше, за січень-вересень 2020 року за зовнішніми зобов’язаннями з урахуванням відсоткових платежів урядом було сплачено понад 5,5 млрд дол., із них 3,1 млрд дол. – у третьому кварталі.

У квітні Верховна Рада ухвалила зміни до державного бюджету на 2020 рік, згідно з якими дефіцит держбюджету було збільшено на 202 млрд грн (до 298,4 млрд грн), доходи скорочено на 119,75 млрд грн (до 975,8 млрд грн), а видатки збільшено на 82,4 млрд грн (до 1266,4 млрд грн).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com