Витрата «кіотських» грошей на авто для Нацполіції та інші проекти в Україні визнана неефективною
Державна аудиторська служба провела аудит Міністерства екології з 1 січня 2015 по 31 грудня 2017 року і виявила неефективне використання коштів Кіотського протоколу, наданих уряду Україні на скорочення викидів парникових газів.
Про це повідомляє проект «Марлін» з посиланням на копію аудиторського звіту.
Аудитори зазначили, що на виконання вимог Рамкової конвенції ООН про зміну клімату у 2015-2017 роках Мінекології отримало коштів на загальну суму 2,1 мільярдів гривень.
Частину з цих грошей, а саме 925,6 мільйонів гривень були надані Міністерству внутрішніх справ на закупівлю патрульних автомобілів з гібридною установкою для Національної поліції задля зменшення парникових газів.
Проектом було передбачено придбання 348 автомобілів Toyota Prius та 635 Mitsubishi Outlander PHEV. Обсяги скорочення викидів парникових газів за проектом чиновники запланували на рівні 48 404,93 тонн СОг для 983 автомобілів.
Але за інформацією Центру обслуговування підрозділів національної поліції України за період з травня 2015 року по кінець 2017 року за час експлуатації 348 автомобілів Toyota Prius викиди парникових газів скоротилися лише на 637,3 тонн СО2, що на 97% менше, ніж передбачено планом заходів. А автомобілі Mitsubishi Outlander PHEV зменшили викиди парникових газів на 639,4 тонн СО2, що розрахунково на 95% менше від запланованого.
Тому державні аудитори дійшли висновку, що реалізація проекту з технічного переоснащення автомобілів для Національної поліції не сприяла зменшенню обсягу викидів парникових газів. Оскільки фактично скорочення викидів парникових газів тонн СО2 відбулось на рівні 3% та 5%.
До того ж фактичний режим експлуатації автомобілів засвідчив більше споживання пального, ніж було задекларовано (план — 1,8 л, факт — 6,7 л) та порівняно зі споживанням старими автомобілями є майже ідентичним.
Окрім закупівлі гібридних авто, аудитори оцінили виконання екологічних проектів іншими органами влади.
В аудиторському звіті стверджується, що статистичною звітністю не підтверджено зменшення викидів парникових газів за програмою з Комплексної модернізації вагонів типу «Е», яку виконував КП «Київський метрополітен» на суму 939,3 млн грн.
У висновках аудиту вказано, що у 2015 році Кабінет Міністрів України, який на той час очолював Арсеній Яценюк, через бюрократичні перешкоди не використав 289,4 мільйонів гривень отриманих від Європейського союзу в межах виконання Угоди про фінансування програми «Підтримка реалізації Стратегії національної екологічної політики України».
Через це не виконано ряд заходів, які б покращили екологічну ситуацію в окремих регіонах України. Зокрема, не побудовано системи хімічного очищення димових газів у філії заводу «Енергія» ПАТ «Київенерго». Це б дало змогу зменшити викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від сміттєспалювальних котлоагрегатів та зменшити негативний вплив цього підприємства на навколишнє природне середовище міста Києва.
Теж стосується і впровадження проекту з реконструкції очисних споруд каналізації м. Коростишева Житомирської області, щоб покращило екологічну ситуацію в місті завдяки використанню новітніх технологій біологічного очищення шкідливих стічних вод та викидів.
Також не побудовано полігону твердих побутових відходів і сміттєсортувальної лінії в урочищі «Чобіток», що у м. Надвірна Івано-Франківської області.
Проведеним аудиторами аналізом виконання природоохоронних заходів у 2016, 2017 роках установлено, що із 54 запланованих природоохоронних заходів не виконано 22 та виконано частково 14, що становить лише 40% та 26% відповідно.
Нагадаємо, закупівля гібридних Mitsubishi Outlander PHEV для поліції супроводжувалася гучним скандалом. ЗМІ повідомляли, що середня ціна гібридних автомобілів Mitsubishi Outlander PHEV, які поліції погодилася поставити фірма з орбіти лідерів «Народного фронту», завищена на 10 млн доларів.
Пізніше стало відомо, що корпорація Mitsubishi Motors в Україні погодилася надати знижку на автомобілі Mitsubishi Outlander PHEV для української поліції в розмірі до 14% від початкової вартості проекту.
З 2014 року Міністерство внутрішніх справ очолює представник політичної сили «Народний фронт» Арсен Аваков.
На цю тему:
- Куда делись 470 миллионов евро? Деньги Киотского протокола нагло разворованы в Украине
- Нацполиции купят гибридные автомобили почти на миллиард «киотских средств»
- Аваков закупил Mitsubishi для полиции на $20 тыс дороже, чем аналог в Британии
- Закупленные для милиции гибридные Toyota месяцами пылятся на таможне
- Гуляй, Монако! Почему бандит Юра Енакиевский и Порошенко могут пить на брудершафт
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
- 18:04
- Україна 2025: на межі
- 17:04
- The Times звинуватила українську владу у корупції, через яку провалили реалізацію програми захисту енергооб’єктів
- 16:10
- Юрій Касьянов: Час домовлятися. Поки не пізно
- 15:03
- В Україні почав діяти Єдиний державний реєстр домашніх тварин
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.