Євро-2020: феєрія голів та Іспанія з Швейцарією у 1/4 фіналу

|

Вчора на Євро були зіграні ще два матчі 1/8 фіналу. Хорвати забили два м'ячі в кінцівці і перевели матч в овертайм, але іспанці все ж виявилися сильнішими. Швейцарія відіграла два м'ячі в кінцівці основного часу і взяла гору в серії пенальті.

Хорватія - Іспанія 3:5 (дод. час). Іспанці дали, іспанці взяли

POOL / AFP via Getty Images

Копенгаген побачив ще один надрезультативний матч. Іспанці забили три м'ячі після курйозного автоголу в дебюті, та дозволили супернику зрівняти рахунок в останні п'ять хвилин, але все-таки здобули перемогу в овертаймі.

Огляд матчу

Матч розпочався атаками збірної Іспанії. Коке міг виводити свою команду вперед вже на перших хвилинах, але з меж штрафного пробив у ногу голкіперу. Хорвати важко переходили на чужу половину поля, але тут їм допомогли самі іспанці. Педрі, здавалося, зробив  просту передачу назад, проте Унай Симон, перебуваючи в повній самоті, не зміг зупинити м'яч і пропустив курйозний автогол. Прийшовши до тями, іспанці знову взялися розхитувати оборону суперника і в кінцівці тайму відновили паритет. Пабло Сарабія першим опинився на підборі після двох ударів партнерів поспіль і потужно стрельнув під поперечину.

Сесар Аспілікуета на кінець години вивів збірну Іспанії вперед. Ферран Торрес перекинув штрафну з лівого флангу, і капітан "Челсі" головою відправив м'яч у сітку. Коли Ферран Торрес на 77-й хвилині довів перевагу "ла рохі" до двох м'ячів, здалося, що доля зустрічі вирішена, але хорвати здаватися не збиралися.

Вийшовши на заміну Міслав Оршіч на 85-й хвилині заштовхав-таки м'яч у ворота і скоротив різницю до мінімуму, а на 92-й відзначився Маріо Пашаліч. Овертайм, правда, залишився за іспанцями. Альваро Мората після подачі Дані Ольмо щільним ударом в ближню "дев'ятку" знову вивів іспанців вперед, а три хвилини потому, після чергової класної передачі Ольмо, відзначився Мікель Оярсабаль.

Ключова статистика

• Більш результативним на ЄВРО був тільки перший матч в історії турніру - перемога 5:4 Югославії над Францією в півфіналі 1960 року.
  • Іспанія - перша збірна в історії, що забила по п'ять м'ячів у двох матчах ЄВРО поспіль.
  • У віці 18 років і 215 днів Педрі став наймолодшим учасником матчі плей-офф у фінальній стадії ЄВРО.
  • Аспілікуета забив перший гол за збірну тільки в 27-му матчі.
  • Це перший з 2000 року матч Іспанії в плей-офф фінальних стадій ЄВРО, коли забили обидві команди. В 1/4 фіналу ЄВРО-2000 іспанці з рахунком 1: 2 поступилися Франції.
  • Автогол Педрі став дев'ятим на Євро-2020.

Склади

Хорватія : Ліваковіч; Юрановіч (Брекало 74), Віда, Чалет-Цар, Гвардіола; Модріч, Брозовіч, Ковачич (Будимир 79); Влашич (Пашаліч 79); Петкович (Крамаріч 46), Ребич (Оршіч 67)

Іспанія : Унай Симон; Аспілікуета, Ерік Гарсія (Пау Торрес 71), Емерік Ляпорт, Гайя (Жорді Альба 77); Коке (Фабіан Руїс 77), Бускетс, Педрі; Ферран Торрес (Оярсабаль 88), Мората, Сарабія (Ольмо 71)

Іспанія - зіграє проти Швейцарії 2 липня у 1/4 фіналу.

Зірка матчу: Серхіо Бускетс (Іспанія)

"Здорово контролював гру. Дуже спокійно і холоднокровно працював як в обороні, так і в атаці".
Технічний спостерігач УЄФА Петер Рудбек

Франція - Швейцарія 3: 3 (пен. 4: 5). Швейцарці проявили волю

Збірна Франції повела в два м'ячі на 75-й хвилині, але дозволила швейцарцям зрівняти рахунок і поплатилася за це в серії пенальті.

Огляд матчу

За відсутності здорових лівих захисників Дідьє Дешам вирішив зіграти в три центральних, і вже на 16-й хвилині оборона "триколірних" дала збій. Стівен Цубер з лівого флангу навісив у центр штрафного, і Харіс Сеферович, вигравши повітряну дуель у Клемана Лангле, головою відправив м'яч у сітку. Французи кинулися відіграватися, але Кіліаном Мбаппе і Адрієн Рабьо забракло влучності.

Вихід Кінгслі Комана на другий тайм змінив схему французів на більш звичну. Чемпіони світу володіли перевагою, але їх атакам не вистачало різкості. Розбудити французів взялися Бенжамен Павар і Юго Льоріс. Перший після фолу на Цубер привіз пенальті, а другий удар Оскара Родрігеса відбив. Чудесний порятунок надихнуло французів, і вісім хвилин по тому вони вже вели. Особливо ефектним вийшов перший м'яч Каріма Бензема, який перед ударом технічно прокинув м'яч собі за спину і другим дотиком вразив ворота. Вирвавшись вперед, французи незабаром забили третій гол - Поль Погба фантастичним ударом закрутив м'яч у дальню "дев'ятку".

Хорвати сьогодні відіграли дефіцит у два м'ячі за п'ять хвилин, а у швейцарців було цілих 15. Сеферович на 81-й хвилині скоротив різницю до мінімуму, Маріо Гаврановіч, використавши провал французів в центральній зоні, дев'ять хвилин рахунок зрівняв і перевів з'ясування стосунків в овертайм .

У додатковий час французи були ближче до голу, але ні Мбаппе, ні замінив зашкутильгав Бензема Олів'є Жиру своїми моментами не скористалися. Перші дев'ять ударів в серії пенальті припали в ціль, а потім Ян Соммер відбив постріл Мбаппе.

Зірка матчу: Граніт Джака (Швейцарія)

"Дуже вражаюча гра в середній лінії - як в атаці, так і в обороні. Лідер команди, який був чудовий в організації гри".
Технічний спостерігач УЄФА Корінн діакритичні

• Погба забив у фінальних стадіях чотирьох великих турнірів поспіль: ЧС-2014, ЄВРО-2016, ЧС-2018 і Євро-2020.
  • Бензема зробив сьомий дубль у матчах за збірну. Хет-триків у нього не було.
  • Французи вперше пропустили три м'ячі в плей-офф чемпіонату Європи з свого першого матчу в 1960 році (ураження 4: 5 від Югославії).
  • В останніх 10 матчах плей-офф в фінальних стадіях ЄВРО Франція тільки один раз зіграла на нуль.
  • Щвейцария до сьогоднішнього дня поступилася в трьох серіях пенальті з трьох.
  • Швейцарія забила на Євро-2020 сім м'ячів - це лише на гол менше, ніж вони забили за всі свої чотири попередні чемпіонату Європи.
  • Сеферович став лише другим гравцем збірної Швейцарії, який забив у двох матчах великого турніру поспіль. На ЄВРО-2008 це зробив Хакан Якін.
  • Швейцарія не виграла всього в двох матчах, коли забивав Сеферович (В16 Н1 П1).
  • Швейцарія виграла перший матч плей-офф великих турнірів з чемпіонату світу 1938 року.

Склади

Франція : Льоріс; Варан, Лангле (Коман 46, Тюрам 111), Кімпембе; Павар, Погба, Канте, Рабьо; Грізманн (Сіссоко 88); Мбаппе, Бензема (Жиру 94)

Швейцарія : Соммер; Ельведі, Аканджі, Родрігес (Мехмеді 87); Відмер (Мбабу 73), Фройлер, Джака, Цубер 9Фасснахт 79); Шакірі (Гаврановіч 73); Емболія (Варгас 79), Сеферович (Шер 97)