WikiLeaks діяв в інтересах Росії, не публікуючи компромат про її втручання у внутрішні справи України

|
Версия для печатиВерсия для печати

Влітку 2016 року засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж відмовився публікувати великий обсяг даних, пов'язаних з діями російської влади.

Про це повідомляє Foreign policy, пишут Грані.ру.

Йдеться про 68 гігабайти даних, що надійшли від джерела з МВС Росії. Як зазначає видання, в 2014 році Бі-Бі-Сі та інші інформагентства повідомляли про ці дані, в яких була інформація про російське військове і розвідувальне втручання в Україні. Однак інформація, отримана Wikileaks в 2016 році, містила в два рази більше даних.

За словами джерела видання, вказані дані були вельми важливими. "Вони б викрили діяльність Росії і показали, що WikiLeaks не контролюється російськими службами безпеки, - відзначило джерело. - Багато співробітників Wikileaks, добровольці або їх сім'ї, постраждали від корупції і жорстокості в Росії, ми були впевнені, що Wikileaks опублікує це". Однак Ассанж відмовився оприлюднити дані. У підсумку вони були опубліковані на маловідомих сайтах і залишилися майже без уваги.

Як зазначає Foreign policy, на початку своєї діяльності в WikiLeaks заявляли, що у них є багато коспроментуючої інформації стосовно Росії. Однак опубліковано було лише кілька з них. Питання про зв'язки Ассанжа з Росією знову було піднято в 2016 році, коли стало відомо, що WikiLeaks не опублікував документи про угоду на суму 2 мільярди євро між сирійським режимом і державним російським банком в 2012 році.

12 липня директор Центрального розвідувального управління США Майк Помпео звинуватив Wikileaks в діях в інтересах Росії. "Настав час визнати Wikileaks тим, чим він дійсно є - недержавної ворожої розвідувальної службою, підбурюваною такими країнами, як Росія, - заявив Помпео, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні. - WikiLeaks ходить як ворожа розвідслужба і каже як ворожа розвідслужба".

При цьому глава ЦРУ послався на висновки американських спецслужб про те, що російська військова розвідка використовувала WikiLeaks для публікації зламаного листування виборчого штабу Демократичної партії в період президентської кампанії 2016 року.

Помпео заявив, що WikiLeaks більше не може прикриватися "аргументами свободи слова". "З цим покінчено", - сказав глава спецслужби.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com