WWF: За останні 40 років кількість диких тварин скоротилася на 60%

|
Версия для печатиВерсия для печати

З 1970-х число ссавців, птахів, риб, рептилій і земноводних в світі скоротилося на 60%, в Південній і Центральній Америці зникло 89% тварин. Врятувати ситуацію, вважає WWF, може Паризька хартія про клімат.

За останні 40 років, з 1970 по 2014 рік, планета втратила 60% ссавців, птахів, риб, рептилій і земноводних. Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), передає РБК.

«Останні дані по Living Planet Index (його підраховували на основі спостереження за 16,7 тис. популяцій 4 тис. видів хребетних) свідчать про вражаюче скорочення популяцій диких тварин - падіння на 60% за якісь 40 років. Це похмурий сигнал і, можливо, головний показник того тиску, що ми чинимо на планету», - стверджує гендиректор WWF International Марко Ламбертіні.

Найбільш сильний спад чисельності тварин зафіксовано в тропіках Південної і Центральної Америки: в порівнянні з 1970 роком вона скоротилася на 89%. Критично зменшилася і чисельність представників прісноводних видів: так званий індекс прісної води (Freshwater Index) показав спад на 83%.

Найбільшу загрозу планеті, з'ясували у Всесвітньому фонді дикої природи, представляють дії людини, які призводять до надмірної експлуатації живої природи і знищення середовища перебування тварин.

«Люди живуть за межами можливостей планети і знищують життя на Землі», - підкреслюється в доповіді.

До початку XX століття рівень споживання людиною природних ресурсів був нижче, що дозволяло природі заповнювати понесені втрати. Однак за останні 50 років розширення сільськогосподарської діяльності і надмірна експлуатація природних ресурсів (на тлі зростання населення планети і збільшення чисельності середнього класу) підштовхнули багато екосистем до краху.

«Природні системи, необхідні для нашого виживання, - ліси, океани і річки знаходяться в занепаді. Дика природа по всьому світу продовжує деградувати. Це говорить нам про те, що необхідно змінити курс. Прийшов час привести наше споживання у відповідність з можливостями природи і захистити єдину планету, яка є нашим домом », - зазначає президент і головний виконавчий директор американського відділення Всесвітнього фонду дикої природи Картер Робертс.

 Експерти WWF відзначили, що ще можна зупинити згубний вплив людини на природу, і закликали міжнародну спільноту єднатися для захисту заповнення втрат навколишнього світу. 2020 рік, вважають вони, стане критичним, оскільки тоді будуть оприлюднені результати заходів, прийнятих в рамках Паризької угоди про клімат, Конвенції про біологічне різноманіття та інших міжнародних пактів. В організації додали, що до Паризької угоди про клімат повинні приєднатися максимальна кількість держав, що сприятиме ефективності природоохоронних заходів. У 2017 році з числа учасників угоди офіційно вийшли США.


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]