WWF: За останні 40 років кількість диких тварин скоротилася на 60%
З 1970-х число ссавців, птахів, риб, рептилій і земноводних в світі скоротилося на 60%, в Південній і Центральній Америці зникло 89% тварин. Врятувати ситуацію, вважає WWF, може Паризька хартія про клімат.
За останні 40 років, з 1970 по 2014 рік, планета втратила 60% ссавців, птахів, риб, рептилій і земноводних. Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), передає РБК.
«Останні дані по Living Planet Index (його підраховували на основі спостереження за 16,7 тис. популяцій 4 тис. видів хребетних) свідчать про вражаюче скорочення популяцій диких тварин - падіння на 60% за якісь 40 років. Це похмурий сигнал і, можливо, головний показник того тиску, що ми чинимо на планету», - стверджує гендиректор WWF International Марко Ламбертіні.
Найбільш сильний спад чисельності тварин зафіксовано в тропіках Південної і Центральної Америки: в порівнянні з 1970 роком вона скоротилася на 89%. Критично зменшилася і чисельність представників прісноводних видів: так званий індекс прісної води (Freshwater Index) показав спад на 83%.
Найбільшу загрозу планеті, з'ясували у Всесвітньому фонді дикої природи, представляють дії людини, які призводять до надмірної експлуатації живої природи і знищення середовища перебування тварин.
«Люди живуть за межами можливостей планети і знищують життя на Землі», - підкреслюється в доповіді.
До початку XX століття рівень споживання людиною природних ресурсів був нижче, що дозволяло природі заповнювати понесені втрати. Однак за останні 50 років розширення сільськогосподарської діяльності і надмірна експлуатація природних ресурсів (на тлі зростання населення планети і збільшення чисельності середнього класу) підштовхнули багато екосистем до краху.
«Природні системи, необхідні для нашого виживання, - ліси, океани і річки знаходяться в занепаді. Дика природа по всьому світу продовжує деградувати. Це говорить нам про те, що необхідно змінити курс. Прийшов час привести наше споживання у відповідність з можливостями природи і захистити єдину планету, яка є нашим домом », - зазначає президент і головний виконавчий директор американського відділення Всесвітнього фонду дикої природи Картер Робертс.
Експерти WWF відзначили, що ще можна зупинити згубний вплив людини на природу, і закликали міжнародну спільноту єднатися для захисту заповнення втрат навколишнього світу. 2020 рік, вважають вони, стане критичним, оскільки тоді будуть оприлюднені результати заходів, прийнятих в рамках Паризької угоди про клімат, Конвенції про біологічне різноманіття та інших міжнародних пактів. В організації додали, що до Паризької угоди про клімат повинні приєднатися максимальна кількість держав, що сприятиме ефективності природоохоронних заходів. У 2017 році з числа учасників угоди офіційно вийшли США.
В тему:
- В Германии с испуга застрелен дикий зубр, зашедший в страну впервые за 250 лет
- Для защиты дельфинов и осетровых в дельте Дуная запретили ставить крупные сети
- За год Россия сжигает в небо в четыре раза больше газа, чем было продано Украине
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
- 10:01
- The Times: Енергетична "корупція" ставить українців перед смертельним холодом взимку. Дякуємо, Зеленський!
- 08:00
- Ворог просунувся біля 6 населених пунктів - DeepState
- 20:00
- У вівторок в Україні трохи сніжитиме на сході, вдень близько 0°
- 19:02
- НАБУ розслідує справу кума Єрмака про незаконне збагачення на 30 мільйонів
- 19:02
- Постпред президента у Криму Таміла Ташева стала народною депутаткою
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.