Як країни мають вберегтися від другої хвилі COVID-19 (ДОСЛІДЖЕННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Країни, які очікують на другу хвилю коронавірусної хвороби, можуть від неї вберегтися, якщо будуть швидко реагувати і дотримуватися суворих заходів безпеки.

Такими є результати аналізу Bloomberg.

Він базується на індексі строгості заходів захисту, який відслідковується Школою управління Оксфордського університету, і даними про поширення COVID-19, зібраним Університетом Джона Хопкінса.

За їхніми результатами, країни, які не запровадили суворі заходи безпеки щодо стримування інфекції, в середньому мали у восьмеро більше смертей на 100 тисяч громадян, у порівнянні з тими, хто почав діяти після підтвердження першого випадку або ще раніше. 

"Якщо ви повільно дієте, у вас буде набагато вища кількість інфікувань, яку складніше контролювати.

Навіть якщо згодом встановите дійсно жорсткі обмеження, поширення вже відбуватиметься на рівні, який дуже важко стримати", – пояснює Марк Дайбул, професор Медичного центру Джорджтаунського університету і колишній глава Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. 

В середньому,  країни, які швидко реагували на ситуацію, робили це протягом 35 днів після першого зафіксованого випадку зараження. 

Країни, які більш повільно вводили обмеження, поступово посилювали їх по мірі зростання інфекцій.

Суворі обмеження, зазвичай, застосовувалися для всіх регіонів країни. 

Вони включають широкий спектр заходів безпеки, що стосуються різних сфер життя: скупчень, поїздок всередині країни.

Слабка реакція на поширення коронавірусу, обмежувалась рекомендаціями стосовно поведінки, або рішення приймала місцева влада.   

При цьому майже всі країни впровадили обмеження щодо відвідування шкіл і прибуття з-за кордону. 

Аргентина отримала найвищий бал оксфордського індексу строгості.

В країні були зачинені всі школи та бізнес не першої необхідності, обмежений проїзд на міжміських автобусах, поїздах і внутрішніх авіарейсах.

Крім того, країна закрила міжнародні кордони навіть для громадян, а на дорогах діяли контрольно-пропускні пункти, щоб контролювати дотримання карантину.

Порушення карантину в Аргентині караються тюремним ув'язненням на термін до двох років.

Сусідня Бразилія обрала більш м'який підхід та закликала людей повернутися до роботи. 

Кількість загиблих на 100 тисяч людей в Бразилії більше ніж в 11 разів перевищує показники Аргентини та досі стрімко зростає.

Одні з найсуворіших обмежень діяли також у Новій Зеландії, наприклад, уряд заблокував поїздки з Китаю ще до виявлення першого випадку. 

Загалом обмеження почали діяти в країні протягом 27 днів –  більш ніж на тиждень швидше інших країн, які в середньому ввели пом'якшені заходи безпеки. 

Крім внутрішніх обмежень, країна закрила кордон для тих, хто не був громадянином або постійним жителем, включаючи іноземних студентів і тимчасових працівників. 

Нова Зеландія завершила семитижневий карантин 14 травня, а 8 червня скасувала заходи по соціальному дистанціюванню, оскільки протягом двох тижнів не фіксувалось нових випадків зараження. 

Кордони Нової Зеландії залишаються закритими для сторонніх, але 16 червня було підтверджено зараження двох громадян, які повернулися з Великої Британії.

Більшість країн почали нарощувати заходи безпеки після того, коли Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила Covid-19 пандемією.

На той час в десятках країн було понад 100 випадків.

За даними дослідження, реакція Сполучених Штатів Америки на вірус була повільнішою і слабшою, ніж в більшості інших країн. 

Незважаючи на підтвердження першого випадку в січні, більшість штатів не заборонили великих скупчень та дозволили школам працювати до середини березня.

Навіть тоді багато людей продовжували подорожувати через державні кордони.

Деяким країнам, включаючи Німеччину і Південну Корею, вдалося зупинити свої спалахи за допомогою більш локалізованого підходу, а саме – доступного тестування та відстеження контактів. 

Південна Корея отримала світову нагороду за те, що була однією з перших країн, яка запропонували тестування для всіх громадян.

Зазначається, що аналогічно як країни вводили один за одним обмежувальні заходи, тепер вони виходять з карантину, незалежно від того стримували вони свої спалахи чи ні. 

Ті, кому вдалося придушити інфекцію, повинні зрозуміти, як захистити себе від тих, хто цього не зробив.

Країни, які знову відкриваються, незважаючи на зростання числа випадків, зіткнуться з рецидивами швидше, ніж могли б.

Це означає, що їм потрібно невідкладно готуватися до ефективних дій, як тільки з'являться попереджувальні знаки.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com