Законопроєкт "про коронавірус" передбачає кримінальну відповідальність за умисне зараження (ДЕТАЛЬНО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Законопроєкт, розроблений для протидії поширенню коронавірусної інфекції Covid-19, передбачатиме, зокрема, адміністративну відповідальність за порушення умов обсервації та кримінальну відповідальність за зараження інших людей.

Про це розповів голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький на засіданні Погоджувальної ради в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Надання можливості населенню працювати дистанційно в умовах карантину або йти у відпустку, заборона на проведення заходів державного нагляду та контролю на час здійснення заходів, пов'язаних з запобіганням та боротьбою з коронавірусом, віднесення введення карантину до форсмажорних обставин, адмінвідповідальність за порушення обсервації та кримінальна відповідальність за умисне зараження людей", - розповів Радуцький про положення законопроєкту.

Також, за його словами, документ передбачає додаткові надбавки для медперсоналу та інших працівників, що працюють над ліквідацією епідемії коронавірусу.

Законопроєктом також передбачається зміна деяких статей Трудового кодексу на 3 місяці, де працівникам може бути надана оплачувати відпустка.

"Цей законопроєкт працює тільки на три місяці. Це тимчасовий законопроєкт, там немає глобальних змін ні в які закони України. Це тимчасові зміни", - зазначив Радуцький.

Крім того, документ передбачає оперативну закупку товарів, робіт та послуг, необхідних для ліквідації та недопущення епідемії коронавірусу, через переговорну процедуру, скорочену до одного дня.

"Можливість стовідсоткової попередньої оплати за товари, роботи та послуги, що закуповуються для запобігання та боротьби з коронавірусом, звільнення від сплати в'їзного мита та ПДВ лікарських засобів та виробів медичного призначення, що закуповуються для запобігання та боротьби з коронавірусом. Цей перелік весь затверджується урядом України, це не хтось його робить, це перелік уряду України", - сказав Радуцький.

За словами депутата, Комітету з питань здоров'я нації залишилося погодити дві поправки до законопроєкту - від Міністерства внутрішніх справ.

Як повідомлялося, 13 березня міністр охорони здоров’я Ілля Ємець представив народним депутатам та представникам профільних відомств проєкт закону, що підвищить ефективність боротьби з коронавірусом, а також передбачає план дій при кризових ситуаціях щодо запобігань поширенню епідемії.

На засіданні погоджувальної ради в понеділок, 16 березня, представники фракцій і груп домовилися провести позачергове засідання для розгляду законопроєктів для протидії розповсюдженню коронавірусу у вівторок, 17 березня о 8:00.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]