Зеленський пообіцяв надати кримськотатарському народу стасус корінного

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні ведеться робота над законодавчим визначенням корінних народів та статусу кримськотатарського народу як корінного.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський з нагоди Міжнародного дня корінних народів світу, передає пресслужба Офісу президента.

«Врегулювання цього питання назріло давно, і ми нарешті маємо поставити в ньому крапку. Впевнено можемо сказати — обов’язково відзначимо це свято солідарності у вільному Бахчисараї та по всьому Криму», — зазначив глава держави.

Зеленський зауважив, що з початком анексії Криму Росією питання захисту прав і законодавчого визначення особливого статусу кримськотатарського народу в Україні «стало ще більш актуальним».

Він назвав своїм завданням захист прав кримських татар, допомогу у всебічному розвитку мови, культури та збереження самобутності народу, який, за словами президента, зараз не може повноцінно розвиватися на своїй історичній Батьківщині — в Криму.

Міністерство закордонних справ також наголошує на важливості напрацювання законопроєктів про корінні народи та статус кримських татар.

Відомство нагадало, що в Україні корінними народами є кримські татари, караїми та кримчаки, та зауважило, що проблематика визначення їхнього статусу «актуалізувалася з початком російської агресії».

Міжнародний день корінних народів світу — це щорічний день солідарності з корінними народами, що відзначається 9 серпня відповідно до резолюції Генеральної асамблеї ООН від 23 грудня 1994 року.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів.

Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі» і запровадили санкції проти Росії.

З того часу кримських татар постійно переслідують: затримують їх, заводять кримінальні справи, проводять обшуки в їхніх будинках.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com