Ганьба української освіти. Навіщо Зеленський наполягав на призначенні плагіатора Шкарлета

|
Версия для печатиВерсия для печати
Сергій Шкарлет та Володимир Зеленський під час візиту до Чернігівського НТУ

 Верховна Рада після піврічного затягування призначила повноправним міністром освіти та науки Сергія Шкарлета. Попри шлейф скандалів, на цьому наполягав президент Володимир Зеленський, повідомляє BBC.

"За" проголосували 226 депутатів - мінімальна більшість голосів. Шкарлета підтримали фракції "Слуга народу", ОПЗЖ та групи "За майбутнє" і "Довіра". У червні депутати відмовились його призначати, тож уряд 25 червня зробив Шкарлета заступником міністра й одразу ж виконувачем обов'язків міністра.

16 грудня профільний комітет з питань науки вдруге не підтримав кандидатуру Сергія Шкарлета, проте влада наполягла на його призначені.

Як вказують джерела ВВС News Україна, Володимир Зеленський лобіює його кандидатуру.

Наукова громадськість та нацагенство із забезпечення якості вищої освіти вказують на плагіат у наукових роботах Шкарлета. Проте Міносвіти та сам він стверджує, що це не так.

Друга спроба

Ще 17 червня прем'єр-міністр подав кандидатуру Шкарлета парламенту для призначення міністром освіти. Проте тоді профільний комітет розкритикував кандидата, а у фракції "Слуга народу" забракло голосів.

Перед тим можливе призначення ректора Чернігівського технологічного університету Сергія Шкарлета міністром підняло хвилю обурення серед активістів та у ЗМІ.

Йому закидають, що багато його наукових робіт містять плагіат. Також є питання щодо зв'язків з Партією регіонів. За часів президента Януковича Шкарлет долучився до Партії регіонів, а за Порошенка - до його президентського блоку.

Всі закиди та звинувачення Шкарлет заперечує. Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти згодом таки виявило плагіат у чотирьох роботах Сергія Шкарлета. Також ресурс false-science.ucoz.ua оприлюднив висновки, що плагіат був не лише в докторській дисертації Шкарлета, але й був системним при захисті в галузі економічних наук у Чернігівському національному технологічному університеті, де Шкарлет працював ректором.

Попри це, в.о. міністра наполягає, що плагіату у його роботах немає. "Заявляю, що ніякого плагіату в моїх роботах немає. А є вирвані з контексту фрази", - запевнив він.

Шкарлет подав до суду на Нацагентство з питань забезпечення якості освіти, а міністерство внесло законопроєкт, що позбавляє агентство незалежного статусу. За час керівництва Шкарлетом міністерством було кілька скандалів. Міністерство планувало реорганізувати директорати, які створили за допомоги Євросоюзу. Україна отримала попередження від ЄС про можливе згортання фінансування реформи освіти з боку союзу.

Після цього Шкарлет змушений був пояснювати свою позицію послу ЄС і запевняти про незмінність курсу реформ. Напередодні призначення різноманітні освітні організації висловлювались як за, так і проти цього кроку.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю ВВС News Україна анонсував, що призначення Шкарлета залежить від успіху навчального року восени 2020 року на фоні пандемії коронавірусу. Попри критику експертів, в уряді роботу Шкарлета називають успішною. У вересні 2020 року стався скандал, коли в.о. мініста освіти направив уряду подання на призначення батьку Володимира Зеленського наукової пенсії. Тоді уряд не підтримав пропозицію міністра. 

Фракція «Голос» збирає докази кнопкодавства депутатів під час голосування за Шкарлета

Голова фракції «Голос» Сергій Рахманін розповів ZN.UA подробиці голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки, Романа Лещенка – аграрної політики і продовольства, а Юрія Вітренка – енергетики.

Призначення Лещенка і Шкарлета Рада підтримала, голосування за кандидатуру Вітренка – провалила.

«У нас є підстави вважати, що голосування за призначення пана Шкарлета міністром відбулося з порушенням чинного законодавства. Зокрема, є підстави вважати, що відбулося кілька фактів неперсонального голосування, що суперечить Конституції України », - пояснив він.

Це стосується, щонайменше, одного депутата фракції «Опозиційна платформа-За життя» та, можливо, декількох депутатів від груп «Довіра» та «За майбутнє».

Очільник фракції уточнив: доказами порушення Конституції є свідчення очевидців і фотографії. Але для того, щоб отримати предметну інформацію, фракція запросила доступ до відеозаписів засідань Верховної Ради.

«Вже отримали попердній дозвіл на отримання таких матеріалів. Ініціюємо завтра на ранок. Погодили це питання з представниками ще двох фракцій – ЄС і «Батьківщина», щоб зібрати керівників фракцій у Разумкова і обговорити зокрема питання голосування по Шкарлету і неодноразові випадки неперсонального голосування, які, на нашу думку, відбуваються у парламенті», - додав Рахманін.

За його словами, є підстави вважати, що депутати кнопкодавили не лише під час голосування за Шкарлета, а й під час голосування за Вітренка і Лещенка.

Народний депутат Наталія Піпа ( «Голос») зареєструвала проєкт постанови про скасування призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.  

«Далі побачимо», - підсумував голова фракції.

Ексголова МОН Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вишів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти.

Навіщо Володимир Зеленський лобіюював  його кандидатуру, залишається невідомим. Бо такої ганьби як всередині країнаи так і на міжнародному рівні, мало хто захоче без примусу. Або ж це людина для якої плагіатор на посаді міністра освіти це прикольно.

Але ж він не одинокий у своєму дивному баченні. Голова фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко так  прокоментував Радіо Свобода призначення Сергія Шкарлета міністром освіти. На думку лідера фракції більшості, побоювання, викликані призначенням Шкралета виконувачем обов’язків, не справдилися.

«За цей час, який пройшов із першого голосування – тоді я мав більше сумнівів, звісно, зараз я вже менше їх мав, тому що за цей час більшість «страшилок» про Шкарлета, які розповсюджувалися, не справдилися. Він не є якимось чудовиськом, яке поїдає освіту, він працює. Є питання різні виробничі, я навіть деякі питання йому ставив у робочому порядку, але він на них зазвичай дуже коректно, фахово відповідає. Я думаю, що майбутнє в української освіти з таким міністром точно є», – заявив він.

«Аргумент»


В тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]