На судовому засіданні в Окружному адміністративному суді Києва у справі про відсторонення Супрун

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Відсторонення судом в.о.міністра охорони здоров'я Уляни Супрун від виконання повноважень є втручанням у роботу вищого органу виконавчої влади.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, виступаючи від імені уряду на судовому засіданні в Окружному адміністративному суді Києва у справі про відсторонення Супрун, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми маємо такий прецедент поганий, коли через такого роду ухвалу відбувається, на нашу думку, втручання в роботу вищого органу виконавчої влади. Тому що тільки уряд України як колегіальний орган має право призначати і звільняти відповідного заступника чи першого заступника міністра. Так само - тільки уряд має право скасовувати свої розпорядження щодо тимчасового покладення виконання обов'язків на заступника чи першого заступника міністра того чи іншого міністерства", - наголосив Петренко.

Він також зазначив, що як представник Кабміну звертається до суду щодо задоволення клопотання про залучення уряду як третьої особи у справі.

В свою чергу адвокат Уляни Супрун, яка також присутня на засіданні, Анатолій Гасюк додав, що правових підстав для відсторонення виконуючої обов'язки глави МОЗу немає, оскільки позивач, народний депутата Ігор Мосійчук, не має належного процесуального статусу.

"Предметом його (позивача - ред.) позову є встановлення фактів відсутності у неї компетенції. В кореспонденції й у системному тлумаченні "відсутність компетенцій" - це є компетенційний спір, ваша честь. І він не підлягає розгляду в даному випадку з однієї простої причини - немає належного процесуального статусу позивача, суб'єкта владних повноважень", - наголосив захисник.

Окружний адміністративний суд Києва заборонив Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень глави МОЗ. Таке рішення ухвалено за позовом народного депутата Ігоря Мосійчука.

У Кабінеті міністрів заявили, що оскаржуватимуть це рішення.

Більше сотні людей проводять акції під будівлею Окружного адміністративного суду Києва, де розглядається клопотання Кабінету міністрів щодо скасування тимчасової заборони Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com