Путіну нарешті вліпили дзвінкого ляпаса. РНБО запровадила санкції проти його кума Медведчука за фінансування російського тероризму

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Рішення Ради національної безпеки і оборони про введення санкцій проти Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко були засновані на документах СБУ, що свідчать про їхню протиправну терористичну діяльність. Про це ввечері у п'ятницю, 19 лютого, заявив секретар РНБО Олексій Данілов. 

 

"Я не відкрию великої таємниці, і це відкрита інформація, що за 14 кілометрів від нашого кордону, на території Російської Федерації розташований один із нафтопереробних заводів, яким володіє Медведчук разом зі своєю дружиною і Козак, також разом зі своєю дружиною. І поставки нафтоматеріалів здійснюються на територію терористів, які вбивають наших бійців", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна". "У нас достатньо доказів того, що це терористичне угрупування, яке свідомо фінансує і допомагає бойовикам. На підставі чого було проведено сьогодні засідання, був звіт СБУ, були надані всі відповідні документи", - запевнив Данілов, цитує інформагенція "Інтерфакс-Україна".

"Українська правда", посилаючись на копію рішення РНБО, яка є в його  розпорядженні, повідомило, що санкції проти Медведчука та Марченко запроваджені на три роки та передбачають п'ять заборон. Серед них: блокування активів - тимчасове обмеження права користуватися та розпоряджатися майном, обмеження торговельних операцій, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, анулювання або зупинку ліцензій на здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання дії спеціальних дозволів на користування надрами.

У відповідь на санкції проти Віктора Медведчука кремлівські посіпаки з ОПЗЖ заявили, що їх партія буде боротися, щоб довести до кінця імпічмент президента Володимира Зеленського. Там це назвали "питанням життя і смерті української демократії".

Окрім того, Рада нацбезпеки хоче повернути в держвласність частину нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок». Ним володіє ТОВ «Прикарпатзахідтранс» ㅡ компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього. Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта.

О. Данілов: РНБО ухвалила ряд важливих рішень у сферах військової, енергетичної та державної безпеки

На засіданні Ради національної безпеки і оборони України під головуванням Президента України Володимира Зеленського розглянуто ряд важливих питань у сферах військової, енергетичної та державної безпеки.

Про це повідомив Секретар РНБО України Олексій Данілов по завершенні засідання у п’ятницю.

За його словами, до порядку денного було внесено шість питань.

Члени РНБО заслухали доповіді Головнокомандувача Збройних Сил України Руслана Хомчака, начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України полковника Кирила Буданова, Голови Служби зовнішньої розвідки України генерал-лейтенанта Валерія Кондратюка про ситуацію в зоні проведення Операції об’єднаних сил.

«На жаль, останнім часом фіксується різке збільшення випадків порушення режиму припинення вогню, активізація диверсійної і снайперської діяльності зі сторони збройних формувань Російської Федерації, гинуть українські військові - все це вимагало негайного реагування з боку керівництва держави», - зазначив О. Данілов.

Ухвалені рішення щодо ситуації в зоні Операції об’єднаних сил були обговорені в режимі «таємно», тому не можуть бути деталізовані і розголошені, сказав він.

Водночас О. Данілов повідомив, що «є ситуація повернення до рішення РНБО від 5 грудня 2019 року, на якому розглядалося п’ять сценаріїв, які запроваджувалися на окупованій території Донецької і Луганської областей». «Зараз усі ці п’ять сценаріїв будуть підніматися, і відповідним структурам, посадовим особам дано доручення Президентом України переглянути всі ці речі, за необхідності зробити нові редакції, нові поправки», - наголосив він.

Наступною темою обговорення, сказав Секретар РНБО, стала сфера енергетичної безпеки – а саме питання вжиття заходів до захисту майнових інтересів держави.

З метою нейтралізації загроз енергетичній безпеці, нагадав О. Данілов, рішенням РНБО, яке було уведене в дію Указом Президента України від 28 травня 2015 року № 298, Кабінетові Міністрів було доручено вжити необхідних заходів до збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів загальною довжиною 1433 км, що проходять через територію України.

Зокрема Кабмін мав невідкладно визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів Самара - Західний напрямок і Грозний - Армавір - Трудова, та вжити заходів до забезпечення захисту економічних інтересів держави.

«Але протягом п’яти років Уряд не забезпечив належний захист майнових інтересів держави та доведення у судах різних інстанцій права держави Україна на володіння та користування частиною нафтопродуктопроводів, - сказав Секретар РНБО. – Внаслідок цього державна власність опинилася в руках двох власників з іноземною реєстрацією, але афілійованих з двома громадянами України».

За словами О. Данілова, згідно із статтею сьомою Закону України «Про трубопровідний транспорт» «магістральний трубопровідний транспорт має важливе народногосподарське та оборонне значення і є державною власністю України».

Розглянувши це питання, сказав він, РНБО ухвалила рішення про вжиття невідкладних заходів до повернення державного майна народу України. Також правоохоронним органам поставлено завдання провести з’ясування обставин, за яких державна власність опинилася в приватних руках.

Рішенням РНБО також були застосовані санкції до 19 юридичних та 8 фізичних осіб, серед яких компанії, які є власниками 5 літаків. Санкції також застосовано по відношенню до обслуговуючих ці літаки компаній.

На засіданні РНБО також було розглянуто ситуацію щодо виконавчої дисципліни – виконання рішень Ради національної безпеки і оборони України, уведених у дію указами Президента України В. Зеленського.

Також на засіданні було прийнято рішення про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН щодо Республік Малі і Ємен

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]