Верховна Рада проголосувала за покарання для колаборантів: від штрафів і виправних робіт до довічного ув’язнення

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Парламент вчора прийняв закон щодо кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. Текст документа оприлюднено на сайті ВР.

Як зазначає видання Судовий репортер, Закон обмежує на 15 років доступ колаборантів до зайняття державних посад і посад в органах місцевого самоврядування та передбачає інші види покарання для осіб, які співпрацювали з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією та/або її збройними чи воєнізованими формуваннями, а також можливість ліквідації юридичних осіб, уповноважені особи яких пішли на таку співпрацю.

Кримінальний кодекс доповнять новою статтею 111-1 «Колабораційна діяльність».

Публічне заперечення громадянином збройної агресії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України і публічні заклики громадянина України до:

1) підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора;

  1. співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора;

  2. невизнання державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями України –

Добровільне зайняття посади, непов’язаної з організаційно-розпорядчими або адміністративно господарськими функціями, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, карається позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Пропаганда в навчальних закладах, незалежно від типів та форм власності, з метою сприяння збройній агресії проти України, встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, уникненню відповідальності за збройну агресію проти України, а також впровадження освітніх стандартів держави-агресора караються виправними роботами на строк до 2 років, арештом до 6 місяців, або позбавленням волі на строк до 3 років із забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

Передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора, господарська діяльність у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади на тимчасово окупованій території, в тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора карається штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з організаційно-розпорядчими або адміністративно господарськими функціями в незаконних органах влади на тимчасово окупованій території, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, або публічні заклики до таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території, карається ув‘язненням на строк від 5 до 10 років із забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Організація та проведення заходів політичного характеру та/або здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та/або його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, за відсутності ознак державної зради, активна участь у таких заходах, карається позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, а також добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях на тимчасово окупованій території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора чи надання таким формуванням допомоги у бойових діях проти Збройних Сил України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, карається ув‘язненням на строк від 12 до 15 років із забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Якщо колаборантські дії призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, то винуватця чекає 15 років позбавлення волі або довічне ув‘язненняз забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років і з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 96-9 Кримінального кодексу буде доповнена і дозволятиме ліквідацію судом юридичної особи у випадку скоєння її уповноваженою особою колабораційних дій.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]