8 Березня в епоху “Кварталу”

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

8 березня - це Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, а не свято весни і краси. Цього дня треба говорити про боротьбу з ґендерною нерівністю, будувати стратегії подолання дискримінації, нагадувати про упередження, а не дарувати квіти. Від тюльпанів не стає більше прав жінок і менше насильства. Та про це під час епохи “Кварталу” говорити не прийнято.

“Но самое главное, что есть у наших любимых женщин, - это, конечно, забота и любовь к нам, мужикам”, - говорив 2013 року тоді ще актор Володимир Зеленський у номері до 8 березня.

Виступ майбутнього президента досить гармонійно вписувався у стиль младосовкового уявлення “Кварталу” про 8 березня як “свято весни і краси” у суспільстві, де жінки - прекрасні додатки до “мужиків”.

У численних номерах “Кварталу” до 8 березня це свято так і зображають: чоловіки шукають подарунки (а зазвичай це квіти й секс, бо на інше немає грошей), а жінкам раз у рік дозволяють не готувати і не прибирати.

Совкове уявлення про свято, де жінок вважають ніжними й чарівними берегинями, але аж ніяк не переймаються про ґендерну рівність чи дискримінацію, перекочувало й в урядовий квартал. З “Кварталу” в політику можна піти, але “Кварталу” зі свідомості - складніше.

На цю тему: Светлана Хутка: "Утечка мозгов" — это лучшее, что случилось с Украиной за последние 30 лет

“Зелені” політики можуть на Жіночих конгресах розповідати про рівність, але написані сценаристами доречні виступи ще не змінюють світогляду. Як за Фрейдом, справжня свідомість проявляється експромтом, коли актори відходять від тексту й непередбачувано імпровізують.

Так, із вуст уже президента Володимира Зеленського вирвалося, що українські жінки - це туристичний бренд.

“Завжди було уявлення у всіх в світі, що Україна - це, перш за все, сільське господарство, шахти, металурги, а туристи завжди говорили, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже красиві люди, особливо жінки. Так, це все є, і воно залишається нашим брендом”, - сказав Зеленський під час візиту до Парижа, поставивши в один ряд їжу і жінок.

Невже Україні немає чим приваблювати туристів? Невже треба підтримувати репутацію країни, куди їздять за гарними жінками і секс-туризмом?

На цю тему: Февральская революция 1917-го: как женский бунт уничтожил Российскую империю

Продовжуючи наслідувати традиціям “Кварталу”, президент заявив, що увага й квіти - найголовніше для жінок 8 Березня.

Навіщо нам рівна оплата праці, відсутність домагань, родина без насильства, якщо будуть квіти? Буцімто від підсніжників Україна підніметься у Світовому рейтингу ґендерної рівності. Зараз ми на 59 сходинці між Гондурасом і Хорватією.

Раз за разом президент демонструє своє уявлення про ґендерну рівність як поступитися жінці, пропустити “слабку стать” вперед.

“Хай жінка перша скаже, це правильно… Та почекайте, ви ж не жінка, ви людина серйозна!”, - сказав президент під час наради працівників вугільної галузі.

Президент набагато більше попіклувався б про жінок, якби взяв більше парламентарок до списку своєї партії. Жінок треба пропускати до влади, а не у двері, давати їм можливість вирішувати за себе і лобіювати інтереси більшої частини України.

Нинішня влада у контексті жіночого питання органічно демонструє небачену єдність. На Жіночому конгресі спікер Верховної Ради сказав, що парламенту треба рухатися у напрямку ґендерної рівності.

На цю тему: Галина Клемпоуз “Перлинка”: Ми готові віддати життя за країну. Але чи потрібно це народу?

“Верховна Рада ІХ скликання уже зробила стрімкий ривок щодо забезпечення ґендерної рівності серед народних депутатів. У минулому скликанні було лише 12% жінок. Зараз ми бачимо дзеркальну цифру - 21%. Це серйозний показник, але впевнений, що загалом у політиці жінок ще більше”, - заявив спікер Ради.

Це він так говорить, коли сценарій написаний, а от під час ефіру на центральному каналі ще до виборів Разумков не соромився порівнювати роботу парламенту зі зґвалтуванням. “Гадаю, на зґвалтування точно не треба йти, та й дівчина так собі”, - сказав Разумков про Верховну Раду.

То це виходить, якби дівчина була не так собі, можна було б зґвалтувати? Будь-яке, навіть жартівливе, толерування насильства применшує серйозність проблеми. Сьогодні від домашнього насильства потерпає кожна четверта жінка. Хіба це привід для жартів?

Здавалося б, хоча б українські парламентарки повинні були б відзначати 8 Березня як міжнародний день боротьби за права жінок. Але ж ні, вважають за доречніше робити фото з квітами та дякувати за увагу у “свято весни та рівності” замість того, щоб закликати колег ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству щодо жінок, як це радить Україні ООН.

На цю тему: 10 кричащих нарушений прав женщин в Украине: горячие факты

У цей стиль совкової свідомості вдало вписався і новий прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

“Я батько двох доньок, мене важко звинуватити у сексизмі”, - заявив Шмигаль під час першого виступу у парламенті, вибудовуючи дивні причинно-наслідкові зв'язки.

Сексизм - це упереджене ставлення до людей через їхню стать/гендер. Наявність доньок аж ніяк не гарантує, що батько не буде казати дочкам, що їхнє місце на кухні.

Та на цьому прем‘єр не зупинився і продовжив: “І напередодні свята вітаю усіх жінок, дуже поважаю, дуже люблю, і знаю, що серед жінок багато професійних, розумних та відповідальних людей”.

Навіщо українкам потрібні полігамні камінаути нового прем'єра? Глава уряду повинен не любити жінок, а робити все можливе, аби долати упередження та ґендерну нерівність в країні. А робОти чимало, адже:

- Жінки 2019 року заробляли майже на 23% менше, ніж чоловіки;

- 83% українців вважають, що найважливіше завдання жінки – дбати про дім та сім’ю;

- 90,6% тих, хто пережили зґвалтування, та 73,5%, тих, хто пережили домашнє насилля – жінки;

- 22% жінок віком 15-49 пережили психологічне чи сексуальне насильство;

- Жінки складають 76,5% серед потерпілих від торгівлі людьми.

На цю тему: "Це потрібно міняти": у середньому жінки отримують на 22-23% меншу зарплату, ніж чоловіки, - Милованов

8 березня - це Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, а не свято весни і краси. Цього дня треба говорити про боротьбу з ґендерною нерівністю, будувати стратегії подолання дискримінації, нагадувати про упередження, а не дарувати квіти. Від тюльпанів не стає більше прав жінок і менше насильства.

Та про це під час епохи “Кварталу” говорити не прийнято.

Diana Butsko опубліковано на сторінці автора у Фейсбук


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

19:20
Дослідження в Іспанії показує, що епідемія COVID-19 не створила там колективного імунітету
18:26
Зеленський вручив державні нагороди артистам з порушеннями карантирнних вимог
17:35
Рада прийняла закон, який дає змогу через рік почати дерибан цінних земель
16:28
В КСУ почався суд над українською мовою по поданню українофобів
15:56
Нова міністр енергетики вірить в гороскопи, та підбирає кадри "за інтуїцією бо народжена під знаком Риб"
14:33
Хроніка ООС на 7 липня: поранення зазнав один український військовий
13:24
На фермах Финляндии все еще работает мало финнов – "Украинцы делают все в два раза быстрее"
12:20
Конфлікт інтересів у справі судді Вовка: у Вищій раді правосуддя кажуть, що «незалежні»
11:25
Як подорожувати за кордон під час пандемії - рекомендації МЗС
10:36
Загрози вторгнення РФ не спостерігається, але слід готуватися - Наєв

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com