8 Березня в епоху “Кварталу”

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

8 березня - це Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, а не свято весни і краси. Цього дня треба говорити про боротьбу з ґендерною нерівністю, будувати стратегії подолання дискримінації, нагадувати про упередження, а не дарувати квіти. Від тюльпанів не стає більше прав жінок і менше насильства. Та про це під час епохи “Кварталу” говорити не прийнято.

“Но самое главное, что есть у наших любимых женщин, - это, конечно, забота и любовь к нам, мужикам”, - говорив 2013 року тоді ще актор Володимир Зеленський у номері до 8 березня.

Виступ майбутнього президента досить гармонійно вписувався у стиль младосовкового уявлення “Кварталу” про 8 березня як “свято весни і краси” у суспільстві, де жінки - прекрасні додатки до “мужиків”.

У численних номерах “Кварталу” до 8 березня це свято так і зображають: чоловіки шукають подарунки (а зазвичай це квіти й секс, бо на інше немає грошей), а жінкам раз у рік дозволяють не готувати і не прибирати.

Совкове уявлення про свято, де жінок вважають ніжними й чарівними берегинями, але аж ніяк не переймаються про ґендерну рівність чи дискримінацію, перекочувало й в урядовий квартал. З “Кварталу” в політику можна піти, але “Кварталу” зі свідомості - складніше.

На цю тему: Светлана Хутка: "Утечка мозгов" — это лучшее, что случилось с Украиной за последние 30 лет

“Зелені” політики можуть на Жіночих конгресах розповідати про рівність, але написані сценаристами доречні виступи ще не змінюють світогляду. Як за Фрейдом, справжня свідомість проявляється експромтом, коли актори відходять від тексту й непередбачувано імпровізують.

Так, із вуст уже президента Володимира Зеленського вирвалося, що українські жінки - це туристичний бренд.

“Завжди було уявлення у всіх в світі, що Україна - це, перш за все, сільське господарство, шахти, металурги, а туристи завжди говорили, що в Україні дуже красиво, дуже смачно і дуже красиві люди, особливо жінки. Так, це все є, і воно залишається нашим брендом”, - сказав Зеленський під час візиту до Парижа, поставивши в один ряд їжу і жінок.

Невже Україні немає чим приваблювати туристів? Невже треба підтримувати репутацію країни, куди їздять за гарними жінками і секс-туризмом?

На цю тему: Февральская революция 1917-го: как женский бунт уничтожил Российскую империю

Продовжуючи наслідувати традиціям “Кварталу”, президент заявив, що увага й квіти - найголовніше для жінок 8 Березня.

Навіщо нам рівна оплата праці, відсутність домагань, родина без насильства, якщо будуть квіти? Буцімто від підсніжників Україна підніметься у Світовому рейтингу ґендерної рівності. Зараз ми на 59 сходинці між Гондурасом і Хорватією.

Раз за разом президент демонструє своє уявлення про ґендерну рівність як поступитися жінці, пропустити “слабку стать” вперед.

“Хай жінка перша скаже, це правильно… Та почекайте, ви ж не жінка, ви людина серйозна!”, - сказав президент під час наради працівників вугільної галузі.

Президент набагато більше попіклувався б про жінок, якби взяв більше парламентарок до списку своєї партії. Жінок треба пропускати до влади, а не у двері, давати їм можливість вирішувати за себе і лобіювати інтереси більшої частини України.

Нинішня влада у контексті жіночого питання органічно демонструє небачену єдність. На Жіночому конгресі спікер Верховної Ради сказав, що парламенту треба рухатися у напрямку ґендерної рівності.

На цю тему: Галина Клемпоуз “Перлинка”: Ми готові віддати життя за країну. Але чи потрібно це народу?

“Верховна Рада ІХ скликання уже зробила стрімкий ривок щодо забезпечення ґендерної рівності серед народних депутатів. У минулому скликанні було лише 12% жінок. Зараз ми бачимо дзеркальну цифру - 21%. Це серйозний показник, але впевнений, що загалом у політиці жінок ще більше”, - заявив спікер Ради.

Це він так говорить, коли сценарій написаний, а от під час ефіру на центральному каналі ще до виборів Разумков не соромився порівнювати роботу парламенту зі зґвалтуванням. “Гадаю, на зґвалтування точно не треба йти, та й дівчина так собі”, - сказав Разумков про Верховну Раду.

То це виходить, якби дівчина була не так собі, можна було б зґвалтувати? Будь-яке, навіть жартівливе, толерування насильства применшує серйозність проблеми. Сьогодні від домашнього насильства потерпає кожна четверта жінка. Хіба це привід для жартів?

Здавалося б, хоча б українські парламентарки повинні були б відзначати 8 Березня як міжнародний день боротьби за права жінок. Але ж ні, вважають за доречніше робити фото з квітами та дякувати за увагу у “свято весни та рівності” замість того, щоб закликати колег ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству щодо жінок, як це радить Україні ООН.

На цю тему: 10 кричащих нарушений прав женщин в Украине: горячие факты

У цей стиль совкової свідомості вдало вписався і новий прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

“Я батько двох доньок, мене важко звинуватити у сексизмі”, - заявив Шмигаль під час першого виступу у парламенті, вибудовуючи дивні причинно-наслідкові зв'язки.

Сексизм - це упереджене ставлення до людей через їхню стать/гендер. Наявність доньок аж ніяк не гарантує, що батько не буде казати дочкам, що їхнє місце на кухні.

Та на цьому прем‘єр не зупинився і продовжив: “І напередодні свята вітаю усіх жінок, дуже поважаю, дуже люблю, і знаю, що серед жінок багато професійних, розумних та відповідальних людей”.

Навіщо українкам потрібні полігамні камінаути нового прем'єра? Глава уряду повинен не любити жінок, а робити все можливе, аби долати упередження та ґендерну нерівність в країні. А робОти чимало, адже:

- Жінки 2019 року заробляли майже на 23% менше, ніж чоловіки;

- 83% українців вважають, що найважливіше завдання жінки – дбати про дім та сім’ю;

- 90,6% тих, хто пережили зґвалтування, та 73,5%, тих, хто пережили домашнє насилля – жінки;

- 22% жінок віком 15-49 пережили психологічне чи сексуальне насильство;

- Жінки складають 76,5% серед потерпілих від торгівлі людьми.

На цю тему: "Це потрібно міняти": у середньому жінки отримують на 22-23% меншу зарплату, ніж чоловіки, - Милованов

8 березня - це Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, а не свято весни і краси. Цього дня треба говорити про боротьбу з ґендерною нерівністю, будувати стратегії подолання дискримінації, нагадувати про упередження, а не дарувати квіти. Від тюльпанів не стає більше прав жінок і менше насильства.

Та про це під час епохи “Кварталу” говорити не прийнято.

Diana Butsko опубліковано на сторінці автора у Фейсбук


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info
12:18
Геть від москви: Молдова скоротила зовнішні торговельні відносини з рф до 3%
11:02
Перше збиття Ту-22М3 у повітрі: ЗСУ вразили літак за 300 кілометрів від України (ВІДЕО)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]