Меморіалізація Бабиного Яру: свідомо сіють розбрат між українців

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Меморіалізація Голокосту в Бабиному Яру в нинішньому її виді не об'єднуватиме, а ефективно роз'єднуватиме українців, сіючи між ними розбрат. Але складається враження, що фундатори МЦГБЯ прагнуть саме цього.Чим токсичний і кому шкодить "Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» (МЦГБЯ)"?

 

Чого вимагати і що саме треба змінити?

1. Чим токсичний і кому шкодить "Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» (МЦГБЯ)"?

1.1. Проект МЦГБЯ перешкоджає українському державному проекту меморіалізації Бабиного Яру (https://bit.ly/2Ytjh1C, https://bit.ly/2MD6s25). В своїх публічних виступах представники МЦГБЯ ігнорують цей проект, водночас на практиці МЦГБЯ здійснює його рейдерське захоплення (інтелектуальне та фізичне - будівля, територія: https://bit.ly/36rgoTn, https://bit.ly/2YoHAh8, https://bit.ly/39t7hTU).

1.2. Проект МЦГБЯ фактично приватизує територію Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Таким чином, питання української національної пам'яті, за потурання кількох чільних представників чинної української влади, віддані на відкуп "міжнародній" приватній структурі, створеній мільярдерами з капіталом російського походження.

На цю тему: Мирослав Маринович: Вкотре про Бабин Яр

1.3. Проект МЦГБЯ спрямований на розпалювання міжнаціональної та міжцерковної ворожнечі. Приклад: побудова на території православного цвинтаря синагоги, суто формально закамуфльованої під «Меморіальний об'єкт "Місце для роздумів"». Чому саме тут (а не на ділянці, вже орендованій МЦГБЯ)? Бо метою є саме провокативність і територіальна експансія.

1.4. Представники МЦГБЯ ігнорують критику свого проекту. Листи протесту з сотнями й тисячами підписів (https://bit.ly/3owfWt1) просто замовчуються. Про критику українськими вченими та громадськими діячами "історичного наративу" (https://bit.ly/2YoK1Al, https://bit.ly/3cl9Lpd, https://bit.ly/2MjToP4, https://bit.ly/3aha5CJ) брешуть, що такої критики взагалі не було.

1.5. Проекту МЦГБЯ властиве волюнтаристське ухвалення рішень та різкі зміни курсу. З командою, яка писала "історичний наратив", розпрощалися не по-доброму: їх просто в потрібний момент викинули з проекту, замінивши на інших людей, на чолі зі скандально відомим російським режисером Хржановським (https://bit.ly/3t6qEdj, https://bit.ly/36pgwCL). Перед українською громадськістю цей проект не підзвітний і їй не підконтрольний.

На цю тему: Україна, а не РФ має бути головною у створенні меморіалу "Бабин Яр" - історик

1.6. Служба безпеки України попереджала уряд держави про можливості використання цього проекту для дискредитації України (https://bit.ly/3cm1aCT). Попередження СБУ були проігноровані, але показово, що вони були висловлені офіційно.

UPD: після того, як Зеленський 16.01.2021 змінив голову Департаменту захисту національної державності СБУ (https://bit.ly/2Mj6RXx, https://bit.ly/3taiGQh), ставлення цього Департаменту до МЦГБЯ змінилося на діаметрально протилежне (https://bit.ly/2MFzrSC).

1.7. Реалізація проекту МЦГБЯ попри всі протести й застереження українській громадськості є чітким сигналом, що мільярдери, які фінансують цей проект, мають більший вплив на теперішню українську владу, ніж самі українці (у тому числі українська єврейська громада). Сам по собі цей факт є скандальним та обурливим.

На цю тему: Кто, когда и как погиб в Бабьем Яру. К 75-й годовщине преступления

2. Чого вимагати? Що саме треба змінити?

2.1. Приватний проект може бути міноритарним партнером українського державного проекту меморіалізації Бабиного Яру - але не навпаки.

2.2. Тому МЦГБЯ має або піти з Бабиного Яру, або увійти як складова в український державний проект, погодившись на те, що всі концептуальні рішення щодо меморіалізації ухвалюються керівництвом державного проекту.

2.3. Питання української національної пам'яті є виключною компетенцію української держави. Окремі представники держави не мають права у будь-якій формі передавати ці питання будь-яким приватним структурам з правом вирішального голосу.

На цю тему: Діячі культури України вимагають "Бабин Яр" звільнити Хржановського (ЛИСТ)

2.4. Питання меморіалізації Бабиного Яру є питанням української національної пам'яті. Це питання включає в себе і меморіалізацію Голокосту, але воно є набагато ширшим: і тому, що Голокост - не єдина трагедія, пов'язана з Бабиним Яром, і тому, що у Голокоста в Бабиному Яру була своя передісторія, причому не лише нацистська, а й радянська (про яку в "історичному наративі" МЦГБЯ взагалі не згадано). Якщо цього не врахувати, меморіалізація Голокосту в Бабиному Яру не об'єднуватиме, а ефективно роз'єднуватиме українців, сіючи між ними розбрат (https://bit.ly/39td4sA). Але складається враження, що фундатори МЦГБЯ прагнуть саме цього.

Олексій Панич  – перекладач та громадський діяч, доктор філософських наук, член Українського ПЕН;  опубліковано на сторінцы автора у Facebook


На цю тему:

 

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
12:06
План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
10:01
"Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
08:00
Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]