Ірина Вихристюк: «Грустное лицо Сталина»

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Про те, як народний депутат, “слуга народу” Олександр Ткаченко (141-й округ, Одесщина) відкрито ігнорує вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». І все це задля того, щоб звести рахунки з керівництвом Нацпарку “Тузлівські лімани”, яке не дає друзям депутата браконьєрити.

Майже детективна історія, якби не одне АЛЕ…

Древнє село Тузли розкинулось на березі лиману Бурнас. В повоєнні роки Тузли – районний центр. Звичайно ж, як подобає, в райцентрі був бюст самого Йосипа Віссаріоновича!

Після 1954 року Тузли втратили статус райцентру, та й Сталін вже не вождь пролетаріату. Розвінчали міф. Хрущовська відлига спровокувала «пам’ятникопад». Тоді ж зник і Сталін, вірніше його погруддя. Ну як зник? - його втопили у водах Бурнасу.

Минуло більше пів-століття і дітлахи, що купалися в лимані виявили «утопленика». Він винирнув аж у 2019! Ну що з ним робити, не стовбичити ж йому посеред лиману! Декілька місцевих депутатів вирішили витягнути цей символ тоталітаризму, що і зробили. Берег лиману в селі високий, а місце де можна вийти, акурат біля сільської церкви. Не богохульники ж депутати. Не могли вони вчинити наругу і кинути напризволяще погруддя ката-атеїста на території церкви. Перетягнули на інший бік вулиці та й залишили під деревом до часу, поки буде вирішено, що ж ним робити. Цікаво вийшло: у той час, коли по всій країні відбувається «пам’ятникопад» лідерів комуністичного режиму, в Тузлах «сталін» вирішив винирнути, - неначе повернувся з небуття.

На цю тему: Сталин — стелька и козел. Пять историй об оскорблении вождя из уголовных дел 1930-х годов

У сусідньому районі є музей «Парк радянського періоду». Вирішили туди звернутися з проханням забрати до музею погруддя Сталіна, а заодно і пам’ятник Леніну.

Йшов час, в селі цілий рік були «бої місцевого значення» - депутати звільняли голову сільради, а вона поверталася (за допомогою суддів) і так разів зо три чи чотири. Як той сталін «винирювала», блокувала життя в громаді. Ну істино диктатор! При такому колоті й забули за того, що під деревом лежав. А він лежав відкрито, на місці де доволі багато людей і цей факт вже був порушенням законодавства.

2020-й. Новопризначений голова Татарбунарської РДА завітав в Тузли у справах. Поспілкувався з батюшкою напередодні Великодня щодо особливостей «карантинної» Паски; подивився на обмілілий лиман і буни, як приклад берегоукріплення, та й звернув увагу на те, що валялося біля дерева та сміття. Поцікавився «долею» і, відвідавши Фрумушику, нагадав власнику музею про «товариша Кобу», що чекав на місце в музеї.

За декілька днів символ тоталітарного режиму вже їхав в авто до музею, щоб зайняти місце серед своїх закам’янілих однопартійців (при цьому громада на транспортування не витратила ні копійки). Здавалося б хеппі енд! Погруддя не викинули на смітник, вдруге не втопили, не розбили. Віддали в музей, куди ностальгуючі за совком завжди можуть завітати.

Але з цього місця починається саме цікаве...

18.04.20 року в Татарбунарське відділення поліції надійшла заява від громадянки Лазукіної В.І., мешканки села Тузли, чий город виходить до лиману, про те, що начебто до неї увірвалися особи і викрали її майно, поки вона була на роботі.

У «найкращій» поліції світу де працюють «професійні» слідчі (Зубак Т.М., Коломієць Е.П., Шульга В.В., Ковпак Т.М., Плахотнюк Т.О.) терміново відкривають кримінальне провадження № 12020160440000082 по ст.162 ч.1 «Порушення недоторканності житла» з формулюванням: «незаконне проникнення на територію її домоволодіння, яке мало місце приблизно 15.04.2020 року».

Ось не перестають мене дивувати татарбунарські поліцейські, яких логіка і здоровий глузд не відвідують. Що ж це за домоволодіння? Смітник на березі лиману, з приводу якого ми неодноразово зверталися до сільради, це да! Що ж за «хазяйка домоволодіння», якщо навіть не орієнтується, коли саме «проникли», і головне, з якою ж метою «проникли в її домоволодіння», тобто якої шкоди їй завдали - моральної чи майнової? Можливо, вона вже приватизувала бюст «вождя народів», а можливо його зникнення призвело до душевних страждань? На жаль, це є черговий тупий ляп татарбунарських поліцейських під керівництвом О.Бодюла. Вражає лише оперативність. Тут місяцями добиваєшся, щоб відкрили провадження по реальним злочинам - і глухо. А коли є замовлення, тоді без проблем. І слідчі навіть не поцікавились ні у в.о.голови ОТГ, ні в дільничного, а «был ли мальчик», тобто чи є сам прецедент?

Поліцейські відразу «взяли слід», почали активні слідчі дії! Зв’залися з власником музею, якому інкримінують статтю за… проникнення у приватне житло(!?) З якою ж метою – невже викрадення «символу тоталітарного режиму»?)))) Після розмови із «світилами криміналістики», пам’ятник ….повернули в село, Лазуткіна знову встановлює його на місце – берег лиману Бурнас, де він знаходиться і донині.

Можна було б припустити, що у цієї пані є особисті переконання, вона оголосила себе таємним «хринителем погруддя», або ж не чула про декомунізацію. Насправді, все не так високопарно.

Після публікації 15.04.2020 року (ось звідки взялася дата «проникнення») допису у мережі Фейсбук Івана Русєва (відомий біолог і еколог, на фото угорі з фогогрфує залишки бюсту - Аргумент) про «пам’ятник, який поїхав до музею» - Ініціював заяву в поліцію ОСОБИСТО нардеп Ткаченко О.М. (141 округ) (подробиці про цього персонажа - у публікації Нацпарк "Тузлівські лимани" атакують рейдери “під патронатом” “Зе-депутата” - Аргумент)! Лазуткіна В. підписала, бо помічник депутата Логінов Г. (колишній районний прокурор, нині – помічник депутата) пообіцяв зам’яти справу в поліції з її проблемним сином (Логінов взагалі спеціалізується на цьому). Колись він, перебуваючи на посаді районного прокурора, закрив справу, і таким чином брат нинішнього нардепа уник покарання. Саме тому вони всі зараз в одній «упряжі», бо нічого так не цементує дружбу, як спільні кримінальні дєлішки.

Напевне, більшість читачив так і не зрозуміє справжнього мотиву депутата Ткаченка. Бо навіть оточивши себе сєпарами типу Логінова та Стоянова, все одно, треба бути взагалі не сповна розуму, щоб так діяти. Адже він відкрито ігнорує вимоги Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»!

На цю тему: Дневники расстрелянных в Большой террор. Последние записи перед арестом

Звісно, що сам пам’ятник нікому не потрібний. Мотив депутата - це чергова недолуга спроба притягнути до відповідальності... співробітників нацпарку, які начебто незаконно щось вчинили. Тобто публікація у ФБ автоматично стала підставою, щоб інкримінувати працівникам нацпарку (!?) правопорушення.

Впевнена, що працівникам Служба безпеки України буде про що поспілкуватися з Лазуткіною В.. Наприклад, про те, що їй особисто світить 436-1 ККУ за пропаганду комуністичного тоталітарного режиму.

На цю тему: Декоммунизация = Дерусификация

Що ж стосується нардепа Ткаченко та його лакеїв – там напевне бесіди працівників СБУ буде замало. Там вже мають під’їхати санітари…

Ірани Вихристюк, в.о. директора Національного природного парку "Тузлівські лимани»;  опубліковано  на сторінкі автора у Facebook


На цю тему:

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]