Здатися на умовах ворога

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Схоже, Зеленський прагне досягнути закінчення війни - за будь яку ціну. Обстріли з боку окупантів ігноруються, всі втрати з нашого боку  оголошуються небойовими.

Найшвидший спосіб закінчити війну - програти у ній, зазначає видання  ТЕКСТИ.

Саме цим займається Офіс Президента Зеленського. Режиму припинення вогню дотримуєтся лише українська сторона. Обстріли з боку окупантів ігноруються, всі втрати з нашого боку (7 загиблих воїнів з моменту початку "перемир'я") оголошуються небойовими.

Так, за інформацією ГУР Міноборони України, командування оперативного угруповання російських окупаційних військ використовує запроваджений з 27 липня режим припинення вогню для нарощування інженерного обладнання передових позицій.

с

Противник відновлює наявні та споруджує нові окопи, бліндажі, ходи сполучень, обладнує додаткові місця для ведення вогню. Крім того, окупанти встановлюють мінно-вибухові загородження та мінують ділянки місцевості вздовж автошляхів з використанням протитанкових мін.

На цю тему: Война неизбежна. Но Украина не имеет ни тактики, ни стратегии

За інформацією від групи InformNapalm (дивіться детальний аналіз), заяви та оцінки ситуації на фронті з боку Офісу президента суперечать звітам СММ ОБСЄ, а також даним української розвідки. 

Як коментарі Офісу президента щодо прийнятих рішень на ТКГ корелюють із звітами СММ ОБСЄ:

ОП:

“Під час засідання робочої групи з питань безпеки голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшар Халіт Чевік наголосив, що після запровадження пакету додаткових заходів з консолідації режиму припинення вогню з 27 липня загалом дотримується режим тиші, а на початку серпня СММ ОБСЄ не фіксувала жодного його порушення“.

Дані СММ ОБСЄ:

За  даними звітів ОБСЄ, починаючи з 00:01 27 липня і до кінця звітного періоду зафіксовано загалом 481 порушення режиму припинення вогню в Донецькій та Луганській областях  (зокрема 89 вибухів, 2 невизначені боєприпаси, що пролетіли, 6 освітлювальних ракет і 384 черги і постріли). З них тільки 225 порушень припадає на останні 10 днів «режиму припинення вогню» (зокрема 44 вибухи, 3 освітлювальні ракети, 178 черги та постріли).

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) в період з 00:01 27 липня до 19:30 20 серпня не зафіксувала жодного порушення режиму припинення вогню в Донецькій та Луганській областях тільки 6 разів: 5 серпня станом на 19:30; 7 серпня станом на 19:30; 8 і 9 серпня станом на 19:30; 12 серпня станом на 19:30 та 14 серпня станом на 19:30.

ОП:

“У безпековій групі були досягнуті домовленості щодо 20 ділянок розмінування в межах оновленого плану, передбаченого комюніке Паризького саміту «Нормандської четвірки» від 9 грудня 2019 року”.

Дані СММ ОБСЄ:

Протягом 10 днів місія СММ зафіксувала 520 протитанкових мін, які належать російським окупаційним військам. З них 200 мін у полі неподалік південно-західної околиці н. п. Пікузи, 70 мін на відстані 2,6 км від великого мінного поля (9 серпня), 5 мін біля західної околиці н. п. Сокільники (11 серпня), 44 міни на північній околиці Спартака та 50 протитанкових мін на території зруйнованого міжнародного аеропорту «Донецьк» (12 серпня), біля 95 протитанкових мін на трасі, що веде з Лозового в Золоті Піски (13 серпня), 24 міни на західній околиці Старомихайлівки та 12 біля н. п. Мар’їнки (17 серпня).

Зокрема, в районі Золотого спостерігачі вперше побачили попереджувальний знак про небезпеку від реактивних снарядів із написом «Обережно! Працює ПТРК» російською мовою, встановлений у полі на узбіччі дороги, що проходить паралельно південному краю ділянки розведення; 5 реактивних протитанкових гранат (дві з них вигоріли, але не вибухнули) поблизу н. п. Дебальцеве;  вибухонебезпечний залишок мінометної міни (120 мм) за 2,5 км на схід від н. п. Весела Гора.

ОП:

“Українська делегація також підтримала пропозиції щодо чотирьох нових ділянок розведення сил і засобів”.

Дані СММ ОБСЄ:

Протягом 10 днів в кожному звіті ОБСЄ фіксує на ділянках розведення сил і засобів у районах Станиці Луганської, Золотого та Петрівського на колишніх позиціях  Збройних сил України та окупаційних російських військ присутність людей у вечірній та нічний час. Протягом 10 днів команда СММ бачить від 2 до 5 членів окупаційних російський військ (із нарукавними пов’язками з написом «СЦКК») на південному краю нового прольоту мосту біля Станиці Луганської. Поблизу Золотого окупаційні війська ведуть земельні роботи з двох боків вздовж автошляху Т1316. Кожного дня члени збройних формувань (із нарукавними пов’язками з написом «СЦКК») проходять близько 350 м на північ углиб ділянки та повертаються. Кілька разів до них приєднувалися люди у захисних костюмах. 14 серпня, здійснюючи моніторинг поблизу західної околиці Петрівського, спостерігачі бачили 2 озброєних членів окупаційних військ, а також 2 автомобілі з одним і трьома людьми у салоні відповідно (усі в одязі військового типу), що їхали зі сходу на захід автошляхом між Петрівським і н. п. Вікторівка.

Ситуація з відведенням засобів не краща. Місія СММ  зафіксувала наступні порушення розміщення важкого озброєння:

4 реактивні системи залпового вогню, 3 самохідні артилерійські установки та 1 зенітний ракетний комплекс у непідконтрольних урядові районах Донецької області, та ще 1 реактивну систему залпового вогню і танк в непідконтрольному урядові районі Луганської області (9 серпня).

4 реактивні системи залпового вогню (БМ-27 «Ураган», 220 мм) були наявні вперше та ще 4 реактивні системи залпового вогню (БМ-27 «Ураган», 220 мм) уперше бракувало у постійному місці зберігання озброєння в непідконтрольному районі Луганської області (11 серпня). Вперше бракувало реактивної системи залпового вогню (БМ-21 «Град», 122 мм) в непідконтрольному урядові районі Луганської області (13 серпня), знову бракує 1 самохідної гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм) в непідконтрольному урядові районі Луганської області (17 серпня). 20 реактивних систем залпового вогню та 5 буксируваних гаубиць, розміщені з порушенням ліній відведення в непідконтрольних урядові районах Луганської та Донецької областей відповідно, а також 57 одиниць озброєння, розташованих за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння в непідконтрольних урядові районах Донецької (зокрема на двох полігонах) та Луганської областей (18 серпня).

ОП:

«З метою інтенсифікації Мінського переговорного процесу, займаючи проактивну позицію, українська сторона під час роботи групи з політичних питань наголосила на необхідності виконання Паризьких домовленостей лідерів «Нормандської четвірки», зокрема продовження роботи над законодавством з метою імплементації «формули Штайнмаєра».

Дані СММ ОБСЄ:

СММ постійно стикається з обмеженнями свободи пересування і не має доступу до багатьох населених пунктів на окупованих територіях.

9 серпня. «На блокпості на північному в’їзді до н. п. Новоазовськ  4 озброєні члени збройних формувань не пропустили патруль СММ на південь до населеного пункту, а також на схід до пункту пропуску на кордоні біля Новоазовська. Пізніше на блокпості в н. п. Бессарабка 3 озброєні члени збройних формувань відмовили цьому ж патрулю СММ у проїзді у східному напрямку, коли спостерігачі сказали, що хочуть проїхати до Новоазовська через н. п. Маркине».

14 серпня. «На тимчасовому блокпості орієнтовно за 3 км на схід від н. п. Хорошове член збройних формувань (вочевидь озброєний) не пропустив патруль СММ, пославшись на «проведення операції в районі». На блокпості поблизу н. п. Бессарабка член збройних формувань (вочевидь озброєний) сказав членам команди Місії, що проїзд далі не дозволений, після того, як спостерігачі не надали план патрулювання. На блокпості приблизно за 3 км на північ від н. п. Мар’янівка 6 членів збройних формувань (у формі з написом «міліція») не пропустили патруль СММ. Причину надано не було».

16 серпня. «На тимчасовому блокпості біля н. п. Шевченко член збройних формувань заборонив проїзд патруля СММ. На блокпості біля н. п. Бессарабка член збройних формувань знову не пропустив патруль СММ на південь до Новоазовська, пояснивши це карантинними обмеженнями. На блокпості в н. п. Старомихайлівка 2 члена збройних формувань (явно озброєні) відмовили спостерігачам у проїзді, посилаючись на безпеку команди Місії.

17 серпня. «В пункті пропуску на кордоні в н. п. Ізварине член збройних формувань сказав спостерігачам залишити цей район».

Також додатково можна оцінити, як дотримується “режим тиші” по всій лінії фронту, за чисельними відеосюжетами журналістів. Ось один із сюжетів, який демонструє, що відбувається на фронті від Луганщини до Приазов’я.

Російські окупаційні війська не дотримуються режиму тиші та, за всіма ознаками, продовжують підготовку до ескалації бойових дій (проводять інженерні роботи, мінування території, поповнення боєприпасів, порушують режим відведення техніки та важкого озброєння, проводять приховану розвідку та маскування, та інше).

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ об’єктивно не може отримати доступ до багатьох ділянок на окупованих територіях через недопуск з боку російських окупаційних сил, що потенційно може свідчити про чисельні додаткові порушення, які намагається приховати російська сторона. Російська Федерація не виконує своїх зобов’язань щодо виведення своїх збройних формувань і продовжує воєнну агресію проти України.

Із семи загиблих воїнів з 28 липня по 22 серпня, навіть з тої обмеженої інформації, яку надають офіційні українські джерела, можна зробити висновок, що принаймні частина втрат - бойові (один підрив на міні). Щодо принаймні трьох випадків можна зробити висновок, що це може бути прихована бойова втрата (детальна інформація про події навмисно обмежується нашим військовим та політичним керівництвом) - найсвіжішій подібний приклад.

Вчора у районі проведення операції Об’єднаних сил двоє військовослужбовців ЗСУ підірвалися на невідомому вибуховому пристрої та отримали поранення.

Про це у вівторок, 25 серпня, повідомили в пресцентрі штабу ООС.

“Під час пересування між взводними опорними пунктами двоє військовослужбовців Об’єднаних сил отримали поранення внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої”, – йдеться в повідомленні.

На цю тему: Нужно бороться против пятой колонны. Иначе будем жить в состоянии постоянной провокации

Все це недвозначно показує: відступають із своїх позицій, не стріляють, та виконують інші пункти "перемир'я" лише українські військові. Російські окупанти продовжують обстріли (нехай з меншою інтенсивністю), використовують БПЛА, будують захисні споруди, захоплюють нову територію, готуються до активних дій та порушують інші пункти "перемир'я".

Подібне порушення з боку російсько-терористичних військ на жаль далеко не перше, у березні 2020 року з подібного БПЛА скинули ВОГ на санітарний автомобіль, що є грубим порушенням міжнародних угод з захисту медиків на передовій:

Результат обстрілу санітарного автомобілю поблизу Гнутове

Результат обстрілу санітарного автомобілю поблизу населеного пункту Гнутове. Фото: 10 оГШБр

Результат обстрілу санітарного автомобілю поблизу населеного пункту Гнутове

Результат обстрілу санітарного автомобілю поблизу населеного пункту Гнутове. Фото: 10 оГШБр

Результат обстрілу санітарного автомобілю поблизу населеного пункту Гнутове

Результат обстрілу санітарного автомобілю поблизу населеного пункту Гнутове. Фото: 10 оГШБр

Результат обстрілу санітарного автомобілю поблизу населеного пункту Гнутове

Результат обстрілу санітарного автомобілю поблизу населеного пункту Гнутове. Фото: 10 оГШБр

На эту тему: "Зеленский показывает армии и обществу, что сражаться с агрессором нельзя" - журналист

Тоді в районі населеного пункту Гнутове було скинуто дві гранати ВОГ по санітарному автомобілю 10-ї гірсько-штурмової бригади ЗСУ.

Президент Зеленський та його офіс вирішили ігнорувати всі ці порушення з боку ворога та наші втрати, з однією метою: створити формальні підстави для виконання всіх політичних та військових забаганок Росії.

Схоже, Зеленський остаточно зробив свій вибір і за будь яку ціну прагне досягнути швидкого закінчення війни. У тих умовах, що склалися у конфлікті Росії та України з 2014 року, це означає лише одне - здатися на умовах ворога.

За матеріалами видання ТЕКСТИ


На цю тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]