У Росії за «Мурку» батюшку РПЦ вислали з Москви, а блогера оштрафували

|
Версия для печатиВерсия для печати

У російському Петербурзі користувач соцмережі «ВКонтакте» визнаний винним в розпалюванні ненависті до священиків і євреїв. Іван Барбаков зробив піар пісні «Мурка» у виконанні священнослужителя РПЦ.

Подробиці цієї типової для путінської Росії історії повідомляє російське видання Фонтанка.

Як повідомляє об'єднана прес-служба судів Петербурга 12 листопада, Барбаков потрапив під статтю 282 КК «Збудження ненависті і ворожнечі» з посяганням на основи конституційного ладу РФ після розміщення у себе на сторінці відеоролика «Священнослужитель натхненно виконує хіт з кримінального репертуару («Поп співає Мурку») з власним коментарем. Героєм відео є архімандрит Венедикт (Цирков), який виконував обов'язки особистого секретаря настоятеля московського храму «Троєручиця».

За «блатняк» в трапезній Циркова по голові не погладили, виславши з Москви, але Центру «Е» (підрозділ ФСБ РФ по боротьбі з екстремізмом - А) здалося неправильним додавати коментарі до відеопісні.

Екстремізм Барбакову поставили також за релігійне аніме. Він на сторінці розмістив зображення Ісуса Христа і людиноподібний образ, яким, як вважало слідство, ображалися євреї. Вони ж, за змістом вироку, могли відчути себе приниженими мережевим жартом Барбакова у вигляді «іконостасу» з дев'ятьма фотографіями різних людей і неакуратними підписами до них.

Петербуржець визнав провину, Калінінський суд оштрафував його на 300 тисяч рублів, уточнює прес-служба судів.

Раніше за виконання пісні «Мурка» в трапезній храму священик РПЦ Цирков був висланий з Москви. До блатного неподобства вимушено долучився патріарх Всієї Русі Кирило.

Як повідомляв раніше прес-секретар патріархату Олександр Волков, ще у квітні главі РПЦ було повідомлено про відеоролик, в якому батюшка виконує «Мурку», і було прийнято рішення. «Священикові вказано покинути межі Московської єпархії і відбути в Тираспольську єпархію, кліриком якої він є», - уточнює Волков.

На своїй сторінці в Facebook прес-секретар написав, що співаючий блатну пісню про одеських урок священик в підряснику і з хрестом - за межею можливого і допустимого.

«За церковною трапезою, в присутності інших священиків і мирян співати «Мурку» - нижче гідності людини, що носить ієрейський сан. Хоча йому там ще й підспівують. Треба, звичайно, нам щось робити: з часом виникає проблема стилістичної розбіжності нашої форми і нашого змісту», - розсудив Волков.

Відеоролик знято в московському храмі «Троєручиця», настоятелем якого є архієпископ Савва (Волков). Він очолює Тираспольську і Дубосарського єпархію, яка об'єднує приходи і монастирі на території Придністров'я. Штаб-квартира єпархії розташована в Тирасполі.

Судячи по ролику, Венедикт Цирков цілком серцево співає «Как-то шли на дело, выпить захотелось», і його голос не залишається самотнім.

Пісні «Мурка» вже більше 90 років, це легенда «блатного шансону».


На цю тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com