500 мільйонів європейців просять 300 мільйонів американців, щоб їх захистили від 140 мільйонів росіян

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Польща підтримуватиме Україну й одночасно посилюватиме відносини із США. Європа має повірити у свої сили та забезпечити мир не завдяки капітуляції України, а завдяки своїм оборонним можливостям разом з українськими партнерами.

Про це перед вильотом в неділю до Лондона на неформальну зустріч європейських лідерів заявив глава польського уряду Дональд Туск, передає Укрінформ.

«Головним меседжем Польщі перед зустріччю в Лондоні, після цих досить драматичних і вражаючих днів й останніх годин є те, що, по-перше, в російсько-українській війні Польща є на боці України. Без будь-яких "але"», - підкреслив Туск.

За його словами, польський національний інтерес вимагає не дискусій, а «однозначної і тривалої підтримки України в її захисті від російської агресії».

«Сьогодні справа є складною, оскільки виступаючи на боці України в інтересах нашої національної безпеки, ми, поляки, одночасно є рішучими прихильниками якомога тіснішого союзу Польщі, Європи та всього Заходу зі Сполученими Штатами», - наголосив Туск.

Він визнав, що нинішня позиція Вашингтона щодо війни в Україні «не є такою однозначною», як позиція Варшави.

У зв’язку з цим він підкреслив, що потрібно розв’язати цю дилему, а Польща зі своєю репутацією надійного союзника в Європі та США, який виділяє найбільше коштів на оборону європейських кордонів, «має унікальну ситуацію, її голос буде почутий ще більше». Туск підкреслив, що Польща продовжить підтримувати Україну й одночасно поглиблюватиме відносини із США, «попри складні обставини».

Він зазначив, що Польща повинна мати «додатковий страховий поліс» у вигляді зміцнення обороноздатності країни та Європи. На його переконання, Європа «повинна взяти на свої плечі більшу відповідальність за безпеку континенту».

«Це парадокс, послухайте, як це звучить: 500 млн європейців просять 300 млн американців, щоб вони їх захистили від 140 млн росіян. Якщо вмієш рахувати, то розраховуй на себе», - підкреслив Туск.

Глава польського уряду наголосив, що в Європі зараз є «дефіцит уяви і відваги».

Він звернув увагу на те, що армія європейських країн, разом з Україною, нараховує 2,6 млн військових, США – 1,3 млн, Китай – 2 млн, Росія – 1,1 млн.

«Європа має перевагу над усіма», - констатував Туск.

Він додав, що така ж ситуація з винищувачами: Європа разом з Україною – 2091, США – 1456, Китай – 1409, Росія – 1224.

«Європа разом з Україною має удвічі більше бойових літаків, ніж Росія», - підкреслив польський прем’єр.

Він також зазначив, що разом з Україною Європа має 14400 артилерійських систем, США – 5000, Китай – 9500, Росія – 5157.

«Тут навіть немає чого порівнювати. Як я казав: дефіцитом є неспроможність зрозуміти, що Європа має потенціал були величезною потугою», - підкреслив глава польського уряду.

Він додав, що Європа має прокинутися і серйозно поставитися до захисту Європи.

«Сьогодні ми всі голосно говоримо: мир завдяки силі. Сильна і добре озброєна Європа, яка вірить у свої сили, готова до захисту своїх кордонів, – це Європа, яка може гарантувати мир, не через капітуляцію України, а завдяки власній спільній силі», - наголосив глава польського уряду.

Туск також повідомив, що він підтримає у Лондоні ініціативу прем’єрки Італії Джорджи Мелоні про скликання саміту ЄС-США.

Він також наголосив, що проситиме союзників посилити східний фланг ЄС: щоб війська європейських союзників були присутніми у Фінляндії, країнах Балтії і Польщі – на кордонах з Росією та Білоруссю.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]