84% українських біженців знайшли роботу, влаштували дітей, відкрили свій бізнес і навчаються у Польщі
Через рік від початку повномасштабного вторгнення більше, аніж раніше, українських біженців не готові повертатися в Україну в найближчі кілька років.
Такі результати опитування "Воєнні біженці з України. Рік у Польщі", яке в лютому 2023 року провела платформа EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії прем’єр-міністра Польщі, повідомляє міграційна платформа EWL.
На довший період у Польщі планують залишатися майже половина біженців (45%) з України. Рік тому планували залишитися в Польщі 31% українських біженців.
Залишитися в Польщі на постійне проживання планують 6% серед опитаних біженців, а у березні 2022 рокутаких було 7%.
Якомога швидше повернутися в Україну хочуть майже третина (32%) українських біженців в Польщі. Не визначилися зі своїми планами 16% опитаних.
"Велика частка біженців після закінчення війни буде очікувати ще певний час, щоби остаточно переконатися, що в Україні безпечно і варто повертатися. Крім того, більшість біженців (84%) знайшли роботу, влаштували дітей у садки і школи, відкрили свій бізнес і отримують у Польщі освіту. Дехто створив родину, декому немає куди їхати через зруйновані будинки. Тому перед ними повстане вибір – повертатися в Україну чи продовжувати життя у Польщі", – пояснив результати дослідження директор департаменту міжнародної рекрутації EWL Марцін Колодзейчик.
Згідно з даними опитування, більшість біженців з України (83%) перебувають в Польщі вже понад пів року. Більше половини респондентів (51%) прибули в перші 3 місяці після початку війни. Третина біженців прибули з травня по липень минулого року. Наприкінці 2022 – на початку 2023 року, після посилення атак на критичну інфраструктуру та цивільні об’єкти України, вирішили приїхати до Польщі лише 5% людей.
За підсумками 2022 року в Польщі перебували 950 тисяч біженців. Влітку в країні, за даними бази наданих PESEL (ідентифікаційний код в Польщі – ред.), проживали 1,4 мільйона втікачів від війни. А ще до 1,3 мільйона наших громадян перебували в Польщі до початку повномасштабного вторгнення. Отже, загалом у Польщі зараз живуть 2,3 мільйона українців.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:30
- Залужний ще у 2022 році пропонував наступати на Бєлгородщину, щоб захистити Харків від ударів, - генерал-майор Назаров
- 14:04
- Судитимуть браконьєрів, які незаконно вирубували 100-річні дуби у Чорнобильському заповіднику під прикриттям поліції
- 12:03
- Богдан Буткевич: За це Зеленський також відповість
- 10:01
- ВСУ загрожує оточення під Курахове: карта боїв на 1 лютого
- 09:01
- Ворог просунувся на обох флангах покровського напрямку
- 08:50
- Трамп розпочав торгівельну війну з Канадою, Мексикою та Китаєм
- 08:00
- Удар рф по Полтаві: загиблих вже 12, з них дві дитини
- 20:16
- Росіяни вдарили по інтернату в Суджі, 95 літніх людей та інвалідів під завалами – військова комендатура
- 20:00
- У неділю в Україні відчутно похолодає, буде хмарно
- 19:07
- Яку погоду готують нам весна та літо: прогноз
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.