Біженців через кліматичні зміни було більше, ніж через війни

|
Версия для печатиВерсия для печати

У вразливих для кліматичних змін регіонах (Африка, Азія, Центральна і Південна Америка, острівні держави і Арктика) живе від 3,3 до 3,6 мільярда чоловік — майже половина населення планети. «Із-за зміни клімату [в 2023 році] свої домівки покинуло більше людей, ніж із-за конфліктів», — сказав глава Міжнародної організації ООН з міграції Антоніу Віторину.

Кліматична безпека — не особливість 2023 року: проблема відома не перший рік, вона навіть була в центрі обговорення минулого року COP27 (Конференція сторін — кліматичні саміти, що проводяться ООН).

Через потепління Землі ріки і озера пересихають, підземні джерела виснажуються, і люди залишаються без прісної води. Більше половини прісних озер і водосховищ на Землі щорічно втарчають 26 мільярдів тонн води (це 105 мільйонів олімпійських басейнів). Рядом з цими водоймами живе чверть населення світу. Коли їм немає чого пити, вони мігрують.

Буває й зворотна ситуація, коли танення гірських льодовиків чи потужні циклони спричиняють повені, знищують посіви та залишають людей без їжі. Це стало однією з причин зростання кількості недоїдаючих, хоча до 2022-го їх рік у рік ставало менше. Порівняно з 2019-м голодуючих побільшало на 122 мільйони, а всього таких людей тепер налічується 735 мільйонів.

Вже зараз кліматичними біженцями стає по 20 мільйонів людей на рік. Поки що ці люди найчастіше їдуть в інший регіон своєї країни, але недалекий день, коли вони поїдуть і в інші держави. Вже за 25 років кліматичних мігрантів може бути сотні мільйонів, а за 80 років — мільярд.

Вгорі: встановлення наметів перед зруйнованими будинками в Лівії, де через сильні дощі, принесені штормом «Даніель», прорвало дві греблі. Фото: Muhammad J. Elalwany / AP / Scanpix / LETA

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У неділю гроза лише на південному сході України, тепло
18:07
Олександр Чебаненко: Про чергову імітацію, паспорти чоловікам за кордоном та біг влади по граблях
16:05
Адепти московського патріархату мають психічний розлад та потребують медичної допомоги, - лікар о. Олексій Данилов
14:13
Офіційно: ЗСУ контролюють дві третини сіл Очеретиного та Соловйового на Донецькому напрямку
12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]