Борги за комуналку: наслідки для боржника

|
Версия для печатиВерсия для печати

Велика заборгованість може призвести навіть до конфіскації майна.

У cічні уряд України дозволив відключати світло побутовим споживачам, які систематично не сплачують платіжки та накопичили борги. Це стосується споживачів, які мешкають на територіях, підконтрольних Україні та де не ведуться бойові дії. Видання «На пенсії» розповіло, що може статися через великий борг за ЖКП.

Там зазначили, що у разі несвоєчасних виплат споживач може отримати судовий позов. У результаті через комунальний борг виникнуть проблеми з власністю та кредитною історією боржника. Тож якщо у вас є заборгованість, то краще вирішувати це питання максимально швидко, щоб не були застосовані санкції.

Які наслідки наявності боргів за комуналку

У разі рішення суду про стягнення заборгованості можуть:

 • заарештувати нерухоме майно;
 • забрати автомобіль на штрафмайданчик;
 • заблокувати всі банківські рахунки, з яких списуватимуться кошти для погашення заборгованості.

Ці правила стосуються і пенсіонерів, за винятком того, що з пенсійних карток можуть списувати до 50% пенсії, якщо залишок не буде меншим за прожитковий мінімум.  Також відомості про заборгованість за ЖКП можуть передати в Бюро кредитних історій, що ускладнить у майбутньому отримання кредитів за потреби.

Що можуть відібрати через борг за комуналку

Якщо борг перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати ,що зараз становить 142 тисячі гривень, то виконавець може забрати квартиру, будинок або земельну ділянку, якщо немає достатніх грошових коштів або рухомого майна.

В останню чергу боржника можуть позбавити права власності на житловий будинок або квартиру, де він фактично проживає.

Якщо там зареєстровані неповнолітні діти або особи з інвалідністю, для виселення та продажу квартири потрібен дозвіл органів опіки та піклування або відповідне рішення суду.

Як закрити борг за комунальні послуги

Якщо не виходить погасити всю заборгованість одразу, то потрібно укласти договір із постачальником про реструктуризацію боргу. Буде складено план рівномірно розподілених добровільних виплат боргу за:

 • утримання житла,
 • комунальні послуги,
 • гаряче і холодне водопостачання,
 • опалення,
 • газопостачання,
 • водовідведення,
 • електроенергію,
 • вивезення сміття.

Домовитися про оплату заборгованості можна на максимальний термін до 60 місяців. Загальна сума платежів при цьому не може бути вищою за 25% сукупного доходу домогосподарства, а для пенсіонерів і одержувачів соцдопомоги – 20%.

Кому можуть списати борги за комуналку

У деяких випадках борги можуть бути списані. Це може статися, якщо суд за позовом постачальника став на бік споживача. Заборгованість можуть списати тим, хто:

 • має борг строком понад три роки;
 • отримав борги від попередніх власників житла;
 • має борг, що не відповідає площі житла;
 • визнаний у судовому порядку банкрутом. 

«Аргумент»


На цю тему:

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]