Ексгенсек ООН закликає підтримати створення спецтрибуналу для переслідування злочину агресії Росії проти України

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Пан Гі Мун закликав світ створити спеціальний міжнародний трибунал для переслідування злочину агресії Росії проти України, щоб притягнути Путіна та його поплічників до відповідальності за міжнародні злочини.

Щоб створити такий трибунал потрібна спеціальна резолюція Генеральної Асамблеї ООН, вважає ексгенсек НАТО. Він зауважив - спеціальний трибунал закриє правову прогалину, адже діючий Міжнародний кримінальний суд не може переслідувати злочин агресії, бо Росія не ратифікувала Римський статут, а рішення Ради Безпеки ООН Росія заветує.

Звернення Пан Гі Муна поширили в соцмедіа зовнішньополітичні відомства Латвії та Естонії, зазначає Голос Америки.

"Мир, чи справедливість - це хибний вибір", - каже ексгенсек ООН, у відповідь на можливі нарікання, що прагнення справедливості може затягнути шлях до миру.

Пан Гі Мун наголосив - війна Росії в Україні є "кричущим" порушенням Статуту ООН, захист якого є міжнародною колективною відповідальністю і зауважив, що спеціальний трибунал має отримати широку міжнародну підтримку, включаючи серед країн Азії, Африки та Латинської Америки.

Ще однією ідеєю переслідування злочину агресії Росії проти України є створення так званого гібридного трибуналу. "Це означає, що українські суди отримуватимуть допомогу, щоб створити цей інтернаціоналізований суд, щоб судити за злочин агресії", - пояснив раніше в інтерв'ю Голосу Америки Девід Шеффер, експосол Держдепу з питань воєнних злочинів.

У Гаазі з липня працює Міжнародний центр з кримінального переслідування за злочин агресії проти України (ICPA), який сприяє збору, систематизації і підготовці даних для можливого міжнародного судового процесу за звинуваченнями у розв’язні війни Росії проти України.

Цей центр працює разом з Міжнародним кримінальним судом, який вже розслідує злочини війни та злочини проти людяності й геноциду.

Міжнародний кримінальний суд у березні видав ордери на арешт російського президента Владіміра Путіна та представниці російської влади Марії Львової-Белової за масове вивезення українських дітей в Росію.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

19:23
Привласнення коштів на укриттях цивільного захисту: БЕБ провело обшуки у підрядника та закладах освіти
18:11
Інноваційні функції відеокарт Palit
18:05
Більше тисячі членів Хезболли поранені в Лівані внаслідок кібератаки на їх пейджери
17:36
Факторы, влияющие на волатильность криптовалюты
17:33
СБУ знешкодила агентурну групу воєнної розвідки рф, яка шпигувала за підрозділами ЗСУ на Запоріжжі
16:32
ДБР повідомило про підозру старості округу та правоохоронцю з Рівненщини, які організували схему для ухилянтів
15:30
Wall Street Journal про загальні втрати України та Росії на війні: мільйон загиблих та поранених
14:20
"Слуги народу" прийняли законопроєкт про підвищення податків, закон почне працювати "заднім числом"
13:09
У МВС сподіваються на прийняття закону про тотальний відеонагляд до кінця року
12:12
Ставленик Зеленського залишається на волі: суд відмовив САП в апеляції

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]