Екснардеп Шепелєв повністю відбув покарання - суд (ДОКУМЕНТ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховний Суд ухвалив рішення щодо екснардепа Олександра Шепелєва, якого засудили до 15 років тюрми за низку злочинів.

Про це пише видання ZN.ua.

За даними видання, попри вирок Оболонського районного суду Києва від 3 серпня 2022 року, яким його було засуджено до 15 років позбавлення волі, він вважається таким, що повністю відбув покарання.

Екснардепа звинувачували у держзраді, роботі на ФСБ, серії замовних вбивств та фінансових злочинах.

Так, спочатку Шепелєву інкримінували розкрадання коштів банку "Родовід" на суму 340 млн грн.

Другим звинуваченням було розкрадання 315 млн коштів рефінансування Національного банку, де Шепелєв проходив у справі разом із колишнім "сімейним" банкіром Павлом Борульком - засновником банків "Національний стандарт", "Володимирський", "Європейський" та інших установ. Усі рішення приймали Борулько та посадові особи банків, однак слідство також вбачало "кураторство" Шепелева.

У січні 2013 року у справі Шепелєва з'явилася організація вбивства полковника МВС Єрохіна у 2006 році. Тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко звинуватив "депутата БЮТ Ш." у причетності до вбивства Єрохіна. Однак офіційно прізвище Шепелєва ніхто не назвав, обвинувачення не висувалися. У грудні 2010 року відбувся суд над вбивцями Єрохіна. Виконавці отримали строки, однак замовників слідство не встановило. Через два роки після винесення вироку у справі прокуратура заявила, що організатором був Шепелєв.

Ще одне звинувачення - організація вбивства голови Наглядової ради "АвтоКразбанку" Кириченка у 2003 році Справу контролював прокурор Донецької області Віктор Пшонка особисто. За 10 років Шепелєва у зв'язку з цією справою ніхто не згадував.

Також Шепелєву інкримінували замах на вбивство голови правління банку "Союз" Сергія Дядечка. За версією слідства, замах на Дядечка замовив Шепелєв, а прямим виконавцем був Василь Данилов - близький друг і партнер Шепелєва, який безпосередньо стріляв з автомата.

Після висунення перших обвинувачень Шепелєв тривалий час переховувався за кордоном, у 2014 році був затриманий в Угорщині та екстрадований в Україну. Його заарештували, але Шепелєв потрапив до лікарні, а звідти - втік. У 2015 році Шепелєва затримали на території РФ, яка відмовилася видавати його українській стороні за запитом про екстрадицію. Згодом він знову опинився в Україні.

8 лютого 2018 року Шепелєв був затриманий співробітниками СБУ у Київській області. Серед іншого у нього був вилучений фальшивий паспорт громадянина України, а також посвідчення співробітника так званого "МДБ ДНР" на ім'я Миколи Боруха. З того часу він перебував під вартою.

Шепелєв вважається таким, що відбув покарання, оскільки більший термін поглинув менший, на який його було засуджено, частину він вже відбув, а дещо було скорочено у термінах.

Постанова Верховного суду є остаточною та оскарженню не підлягає, вказано у рішенні.

Повний текст постанови буде проголошено 18 листопада 2024 року о 15:15 годині, повідомили у Верховному суді.

Зображення вгорі: 8 лютого 2018 року Шепелєв був затриманий співробітниками СБУ у Київській області та доставлений до суду. ФОТО ЕЛЬДАР САРАХМАН, УП

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]