Китай із лютого скоротив експорт до росії на 38%

|
Версия для печатиВерсия для печати

Обсяг китайського експорту до росії з кінця лютого до кінця травня знизився на 38% порівняно з показниками другої половини 2021 року. Однак імпорт із росії за цей же час різко зріс і досяг рекордної позначки $10,3 млрд.

Такі дані наводяться у дослідженні Інституту світової економіки Петерсона (PIIE) щодо ефективності санкцій, запроваджених щодо росії у зв'язку з її вторгненням в Україну.

Фахівці PIIE проаналізували дані щодо 54 країн світу, на які у 2021 році припадало майже 90% російського імпорту.

Як зазначається у дослідженні, за період з 24 лютого до 30 квітня різко скоротився обсяг експорту до росії з різних країн. За оцінками PIIE, експорт до росії з країн, які запровадили щодо неї санкції, за цей період упав приблизно на 60%. А з країн, які не вводили санкції, приблизно на 40%. За зазначений період лише в 3 з 54 країн спостерігалося деяке збільшення експорту до росії хоча б протягом одного місяця з кінця лютого, і ці підвищення були незначними. Ці три країни – Ізраїль, Узбекистан та Бразилія.

Дані щодо Китаю інститут проаналізував до кінця травня. КНР минулого року поставила чверть всього імпорту росії, більше ніж будь-яка інша країна. Обсяг експорту Китаю до росії склав $73 млрд. У лютому, зазначають у PIIE, Китай заявив, що продовжить підтримувати нормальні економічні відносини з росією. Однак до кінця травня експорт китайської продукції в росію різко впав. За словами авторів дослідження, це може говорити про те, що Пекін остерігається допомагати Москві, щоб не втратити доступ до американських і європейських технологій і до ринків, де він продає свою продукцію. Однак Китай не відмовляється повністю від торгівлі з росією, і його імпорт із росії б'є рекорди. При цьому майже 80% цього імпорту становлять нафту та газ.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:27
росія спланувала та здійснила теракт в казармах Оленівки, де перебували українські військовополонені, - Associated Press
08:00
DeepState: росіяни захопили Вовче на Донеччині
22:32
“Ліл”: військовий Олександр Рудоманов висвітлив злодіяння столичної ДМС
20:00
У суботу в Україні дощитиме, буде спекотно на півдні
18:51
Суд арештував підозрюваного у вбивстві Фаріон, на засіданні донька питала Зінченка "Навіщо?"
18:05
Мегавати будь-якою ціною: чи зможе Україна наростити імпорт електроенергії
17:25
САП просить ВАКС стягнути з начальника відділу Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Жука активів на 4,5 млн грн
16:58
РПЦ дійсно втратила ознаки Церкви, — професор Людмила Филипович
15:14
Зброю, із якої вбили Фаріон, ще не знайшли; де юнак навчився стріляти - з'ясовують, - глава МВС
14:55
МВС показало відео затримання і допиту підозрюваного у вбивстві Фаріон

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]