Малюська визнав, що влада роками саботувала допомогу НАБУ
Збільшення кількості співробітників НАБУ на 300 осіб, що передбачене одним із антикорупційних законопроєктів, внесених урядом до Верховної Ради, має врешті допомогти проводити резонансні розслідування вчасно, в терміни, передбачені законодавством.
Про це сказав у телемарафоні міністр юстиції Денис Малюська, передає ZN.UA.
"Збільшення кількості детективів НАБУ на 300 осіб - це та реформа, про яку нас прохали наші західні партнери і власне, саме НАБУ вже не один рік, тому що їм просто не вистачає рук вести ті провадження, які вони вже зареєстрували. Відповідно, щоб ефективно працювати, ловити корупціонерів, їм потрібні додаткові ресурси. Це об’єктивна обгрунтована потреба правоохоронних органів", - сказав Малюська.
За його словами, кількість безумовно має перерости в якість. Він висловив сподівання, що збільшення кількості співробітників допоможе проводити розслідування швидше й оперативніше, щоби вкладатися в строки, передбачені кримінальним законодавством.
"Зараз окремі гучні кримінальні провадження щодо дуже вагомих, топових особистостей в нашій державі були закриті у зв’язку з тим, що сплинули строки розслідування. Це свідчить, напевно, що ресурсів, аби швидко розслідувати кримінальні провадження не вистачає. Хотілося б, щоб таких закриттів без вироків було якомога менше", - зазначив міністр.
Він додав, що уряд просить парламент прийняти ці два законопроєкти до кінця цього року, протягом наступного півтора місяця. На думку Малюськи, це важливо, це критично, і скоріш за все, саме так і відбудеться.
Нагадаємо, Кабмін зареєстрував у Раді антикорупційні законопроєкти, ухваленням яких влада планує виконати дві з чотирьох рекомендацій, наданих з боку Європейської комісії в недавньому звіті щодо прогресу України на шляху до вступу в ЄС.
Один із законопроєктів передбачає збільшення кількості співробітників Національного антикорупційного бюро на 300 людей – до 1000. Влада має намір проводити відповідні конкурси поетапно через обмежені можливості фінансування в умовах воєнного стану, додаючи по 100 працівників на рік у 2024-2026 роках. Начальницький склад пропонується збільшити з 500 до 750 осіб.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 08:00
- ЗСУ відбили Новий Комар, втратили Благодатне, ворог значно просунувся
- 07:13
- Вартість біткойна вперше в історії піднялася вище за $100 тис.
- 20:00
- В Україні у четвер майже без опадів, вночі та вранці туман
- 19:20
- ВРП рекомендує звільнити суддю Літвінову, в якої журналісти, а не СБУ, знайшли російський паспорт
- 18:04
- Українці пожиттєво платитимуть утримання судді-покидьку Євгену Башмакову, який знущався над законами України
- 16:05
- П’яничка скоїла ДТП, а потім мобілізувалася і пиячила у військовій частині: ВРП звільнила ще одну «суддю Майдану»
- 15:33
- Рада ліквідувала Комісію з грального бізнесу, яку влада "потужно та переможно" створила у 2020-му
- 15:25
- Рада вимушено провалила законопроєкт №10242 про тиск на журналістів. Але 213 ворогів незалежних ЗМІ - переважно це "слуги народу" - за нього все ж таки проголосували
- 15:04
- Апеляція ВАКС підтвердила законність конфіскації активів у посадовця ДБР та його дружини - типових представників корумпованих Бюро та прокуратури часів Зеленського
- 14:07
- Економіст Дубровський: "Політика" влади - економічна шизофренія
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.