NYT: Втрата Урожайного та Старомайорського на Донеччині стала ударом для України

|
Версия для печатиВерсия для печати

У кінці червня росіяни, після кількох місяців штурмів, зайняли Урожайне. Селище стало другим населеним пунктом, захопленим російською армією протягом останніх місяців – наприкінці березня вони також зайняли Старомайорське. Українські військові наполегливо боролися за їхнє звільнення під час контрнаступу 2023 року, проте цього року зрештою були змушені відступити.

Про це пише The New York Times.

За даними видання, весь цей час населені пункти відважно, в умовах постійної нестачі артилерійських снарядів захищали бійці 58 мотострілецької бригади. Втрата ж сіл "стала ударом для України, який стався на тлі нещодавніх російських успіхів на багатьох ділянках лінії фронту", і тому українська морська піхота "так наполегливо боролася, щоб звільнити їх під час кривавого контрнаступу". Оборона цих сіл була надзвичайно складною. За словами 43-річного майора з позивним Карай, який брав участь у боях, населені пункти були повністю зруйновані, а цивільне населення евакуйоване.

"Бої відбувалися в руїнах, із підвалів. Окопів було кілька, але оборонних споруд не було, і побудувати їх було неможливо. Урожайне, яке складалося всього з двох вулиць, вже в червні було наполовину окуповане російськими військами. "Півтора місяця це було як бій між двома зграями собак", - описував ситуацію майор Карай.

Втрати української сторони були значними. За три місяці боїв у селі до 100 українських воїнів загинули або зникли безвісти. Евакуація поранених була можлива лише вночі через постійні обстріли.

40-річний військовослужбовець Національної гвардії, який назвався Марком, опублікував пост у X (Twitter) зазначив, що 8 липня його підрозділ отримав наказ допомогти захистити Урожайне.  Сховавшись у підвалі будинку, українські захисники витримали чотири дні важких російських ударів.

До 12 липня їхній будинок зазнав атаки БПЛА. На світанку бійцям наказали відступити на іншу позицію, що вони й зробили, коли почався новий обстріл. За словами Марка, о 6:00 повз його позицію промчали три російські бронетранспортери, які виставили піхоту, що перегородила їм шлях.

Підрозділу Марка наказали відступати полями, оскільки дорога перебувала під контролем загарбників. Спочатку все відбувалося організовано, проте вже за кілька годин розпочався ворожий обстріл. Через годину він дістав поранення в обидві ноги.

"Я не міг іти далі. Зі мною був ще один поранений", - написав Марк.

У статті йдеться, що найнебезпечніший момент для бійців - коли підрозділи міняються місцями після кількох днів на передовій і часто потрапляють під обстріли.

 

Зображення вгорі: Вид на зруйновану Красногорівку з дрону, 27 липня 2024 року. Фото: Kostiantyn Liberov / Libkos / Getty Images

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:47
В Україні 9 вересня подекуди очікується короткочасний дощ та гроза, до 28° тепла
19:17
В Росії нарешті помер ще один естрадний довгожитель який підтримував Путіна
18:07
Ще в одну країну НАТО залетів та розбився "Шахед" рашистів
16:41
В НАТО пожурили РФ за безвідповідальність за "Шахеди" в повітряному просторі Румунії
15:31
Керівник ЦРУ стверджує, що РФ могла завдати ядерного удару по Україні восени 2022 року
13:35
Кількість жертв ракетного удару рашистів по Полтаві зросла до 58 людей
12:23
Вночі було збито одну авіаційну ракету Х-59 та 15 ударних дронів типу «Shahed» рашистів
11:57
Колаборант із Харкова розповів, що з російським куратором його познайомив адвокат
10:54
Кабінет Міністрів України прийняв постанову якою скасував підготовку правників у коледжах
09:19
Україна у передостанній день Паралімпіади-2024 виграла п'ять золотих медалей

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]