"Постання єдиної помісної Православної Церкви в Україні, яка об’єднає всіх православних, є неминучим" - Віктор Єленський

|
Версия для печатиВерсия для печати

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) вважає неможливою присутність на території України релігійних організацій із центрами впливу в Росії. Як пояснив Фактам ICTV голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, ця заява матиме серйозний вплив на розвиток державно-церковних відносин.

Про це пишуть Факти.

 Також ВРЦіРО підтримала позицію держави щодо Києво-Печерської лаври та наголосила, що це українська святиня, і туди має бути доступ усім українцям.

"Урядовий законопроект, яким не допускається діяльність релігійних організацій з центрами в Росії, сприятиме безпеці України. Він унеможливить вплив Московського Патріархату, який, своєю чергою, перебуває не просто під впливом, а під повним контролем Кремля, на релігійні організації в Україні", – пояснив Єленський.

Законопроект припускає, що останнє слово у питаннях про унеможливлення діяльності УПЦ МП в Україні належатиме суду.

"Головна ідея полягає в тому, що релігія не може бути каналом впливу країни-агресора на українське релігійне середовище. Московський Патріархат повністю націлений на знищення України, її ідентичності, культурного і конфесійного коду. І тому такий вплив є абсолютно неприйнятним для України. Йдеться про демонтаж структур, через які йде цей вплив, а не про війну з рядовими вірянами і священиками. В цьому полягає суть і законопроекту, і суть політики, яку здійснює українська держава, – сказав Віктор Єленський.

Голова ДЕСС наголосив, що насправді Україна є простором чи не найбільшої релігійної свободи у Європі.

"Коли йдеться про недопущення державної комісії у приміщення, яке належить державі – то це, звичайно, не про релігійну свободу. Я задоволений тим, що комісія Міністерства культури вже почала роботу у 112 корпусі Києво-Печерської лаври. Заповіднику необхідний аудит. І цей аудит буде здійснений, – сказав він.

Демонтаж структур Московського Патріархату в Україні має відбуватись без порушень у сфері свободи совісті, тобто в межах українського законодавства.

"У суспільстві накопичилося обурення діями і Московського Патріархату. Важливо, щоб це обурення не вилилося у насильство. Обурення пов’язане з тим, що найбільша святиня перебувала в руках Московського Патріархату. Московський Патріархат встановив монополію на цю святиню і не допускав туди інші українські церкви. Для того, щоби відновити справедливість, власне, і почала роботу ця комісія, – сказав голова ДЕСС.

Єленський вважає, що постання єдиної помісної Православної Церкви в Україні, яка об’єднає всіх православних, є неминучим.

"Держава, починаючи з грудня минулого року, діє достатньо виважено. Хоча і жорстко. Тому що накладено персональні санкції на деяких діячів. Деякі з них позбавлені українського громадянства. Але водночас держава показує можливий вихід – це розрив з центром, який прагне знищення України", – зазначив він.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]