Ракети великої дальності відправить в Україну Британія— WP

|
Версия для печатиВерсия для печати

Озброєння дозволить збройним силам Києва застосувати тактику, яку вже використовує Росія -  запускати крилаті ракети з літаків.

Британія, яка випереджає своїх західних союзників у передачі нових систем зброї в Україну, схоже, готова надати Києву ракети великої дальності, які адміністрація Байдена відмовляється надавати, пише The Washington Post.

У опублікованому очолюваним Великою Британією Міжнародним фондом для закупівлі зброї для України 2 травня повідомленні  Міністерство оборони Сполученого Королівства висловило зацікавленість у наданні боєприпасів, здатних завдавати удари дальністю до 300 кілометрів.

За словами британського чиновника, який, втім, відмовився підтвердити терміни поставки, тип, або кількість майбутього озброєння, остаточне рішення не прийняте. Однак це повідомлення є суттєвим кроком до того, щоб Велика Британія почала надавати Україні озброєння, яке за характеристиками відповідає  крилатим ракетам Storm Shadow повітряного базування.

Storm Shadows може бути встановлена на українські реактивні літаки радянського виробництва та досягати території Росії

Україна давно зверталась до західних країн із проханням надати їй ракети більшого радіусу дії, стверджуючи, що така зброя може змінити хід війни, дозволивши Силам оборони цілити у російські командні центри, лінії постачання, боєприпаси та сховища палива глибоко в Криму та на контрольованій Росією території на сході України. 

Київ готується розпочати великий контрнаступ упродовж наступних кількох тижнів, відтак здатність завдавати удари далеко за лінією фронту допоможе розчистити шлях для наземного наступу за допомогою танків і піхоти.

У відповідь на побоювання Заходу щодо ескалації, Україна обіцяє утримуватись від використання зброї союзників під час атак углиб Росії.

«Якби ми могли завдати удару на відстані до 300 кілометрів, російська армія не змогла б забезпечити захист і мусила б програти. Україна готова надати будь-які гарантії , що ваша зброя не буде задіяна для ударів по території Росії», — заявив міністр оборони України Олексій Резніков Європейському Союзу на початку цього року. 

Москва звинуватила Київ у тому, що він використовує безпілотники для завдання хаотичних атак усередині Росії. Київ не взяв на себе відповідальність за жодну з атак, однак заявив про своє право уражати внутрішні російські цілі з власної зброї.

Побоювання, що Україна запускатиме ракети по цілях у Росії є основною причиною, чому адміністрація США неодноразово відхиляла прохання України надати їй боєприпаси великої дальності.

Сполучені Штати надали високоточні ракетні системи залпового вогню, у тому числі високомобільну артилерійську ракетну систему, або HIMARS, однак з обмеженим радіусом дії.

У пакеті озброєнь, оголошеному на початку цього року, Пентагон заявив, що передасть Україні бомби малого діаметра наземного базування (GLSDB) з подвійною дальністю дії, однак їх поставка очікується пізніше цього року.

Армійська тактична ракетна система, або ATACMS, має подібний до Storm Shadow  радіус дії в 300 кілометрів. Її адміністрація Байдена непохитно відмовляється надати українцям, а представники Пентагону, окрім побоювань ескалації конфлікту, посилаються на брак таких систем  в арсеналах США.

Британський прем'єр-міністр Ріші Сунак спростував розмови, які точаться серед українських союзників, про те, що їхні запаси вичерпані.

«Якщо в цьому конфлікті є момент, який ми можемо змінити, чому б не скористатися ним? Чого ми чекаємо? Яке призначення цих запасів? Якщо зброя послаблює російські збройні сили, це підвищує нашу безпеку» – звернувся він до європейських союзників на Мюнхенській конференції з безпеки в лютому. 

За кілька тижнів до цих зауважень, відповідно до документу, який є одним із багатьох з секретних документів США, які просочилися в Інтернет через платформу обміну повідомленнями Discord, розвідка США підтвердила, що Велика Британія має намір надіслати в Україну невизначену кількість ракет Storm Shadow разом із британським персоналом.

«Сполучене Королівство стане першою країною, яка надасть Україні зброю великої дальності», – сказав Сунак у своїй мюнхенській промові.

Бути першою – це те, чого Британія прагнула протягом усієї війни, починаючи з колишнього прем’єр-міністра Бориса Джонсона. 

Після Сполучених Штатів Британія є другим за величиною постачальником військової допомоги Україні — минулого року вона надала боєприпасів на 2,5 мільярда доларів.

Вгорі: ракета великої дальності Storm Shadow. Фото: Вікіпедія

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]