​САП скерувала до суду справу Сергія Бєлашова - керівника злодійської "Батьківщини" у Полтавській облраді

|
Версия для печатиВерсия для печати

Йдеться про схему із махінаціями під час закупівлі газу для потреб Укрзалізниці. Обвинувачення вважає, що до схеми, яка завдала 206 млн грн збитків, були активно залучені компанії ТОВ «Юг-Газ» та ТОВ «Скела Терциум». Фактичним власником однієї із них вважають полтавського бізнесмена та депутата Сергія Бєлашова, який досі очолює фракцію «Батьківщини» у Полтавській облраді. Ще одним обвинуваченим є екскерівник філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця» Віталій Цвігун.

Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

Під час обрання запобіжного заходу Бєлашову у суд прийшов цілий десант нардепів від Батьківщини на чолі з Юлією Тимошенко. Окрім неї, до зали суду тоді прибули Валентин Наливайченко, Іван Крулько, Вадим Івченко, Іван Кириленко та інші. Вони хотіли взяти Бєлашова на поруки. Лідерка Батьківщини тоді заявила, що це провадження - «колосальний махровий непрофесіоналізм або жорстко замовна справа». Нардепка додала, що вони створили цілу аналітичну групу, яка вивчила всі документи із відкритого доступу і «прийшла до висновку, що немає навіть події злочину». 

Водночас задіяна у схемі компанія-постачальник добровільно відшкодувала Укрзалізниці 68,16 млн грн. Крім того, ще 2 млн грн відшкодував Укрзалізниці один із підозрюваних у справі, а інший – перерахував 3 млн грн на потреби ЗСУ. 

Вони також надали викривальні показання щодо інших фігурантів справи і уклали угоди про визнання винуватості.

Коротко про суть справи. НАБУ і САП з'ясували, що з грудня 2016 по січень 2020 року службові особи філії «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці у змові з представниками газових компаній організували закупівлі газу в обхід тендерних процедур. 

За версією обвинувачення, учасники схеми узгодили додаткову націнку на постачання газу, яка у різні періоди становила від 200 до 1000 грн на 1000 кубометрів. 

При цьому службові особи Укрзалізниці нібито свідомо приховували вигідніші цінові пропозиції, які надходили від учасників ринку газу, фактично надавши перевагу двом конкретним компаніям. Отримані хабарі розподілялись між широким колом учасників злочинної змови.

Розслідування у справі розпочали у лютому 2020 року. Викрили схему у червні 2023 року. Тоді ж у справі з'явилися перші підозрювані. А вже у жовтні того ж року завершили розслідування щодо Бєлашова і Цвігуна, двох ключових фігурантів справи.

Матеріали щодо інших учасників виділені в окремі провадження, досудове розслідування триває.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]