Усі країни Євросоюзу мають віддати Україні боєприпаси зі своїх складів - єврокомісар Бретон


Країни ЄС повинні якомога швидше віддати Україні боєприпаси зі своїх складів, у першу чергу калібру 155 мм, адже російська агресія проти України триватиме ще певний час.
Про це заявив єврокомісар з внутрішнього ринку та послуг Тьєррі Бретон під час спільної пресконференції із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким і міністром національної оборони Польщі Маріушем Блащаком у понеділок на підприємстві Dezamet S.A. у Новій Дембі Підкарпатського воєводства Польщі, де вироблятимуться боєприпаси для України, передає власний кореспондент Укрінформу.
“Перш за все, ми маємо сказати всім країнам ЄС, що настав час віддати Україні ті боєприпаси, які вони зараз мають на своїх складах. Йдеться про калібр 155 мм, але також про 120 мм та інші калібри. Держави-члени накопичили боєприпаси, і ми закликаємо їх надати ці боєприпаси якомога швидше, дуже важливо зробити це негайно”, - підкреслив Бретон.
Він наголосив, що ОПК країн ЄС повинні збільшити потужності з виробництва боєприпасів, і його візит до Польщі на одне із підприємств з виробництва боєприпасів спрямований саме на це.
Бретон зазначив, що зараз необхідно збільшувати виробництво боєприпасів, тому потрібно подумати, чи достатньою для цього є кількість висококваліфікованих кадрів.
Єврокомісар підкреслив, що польське підприємство Dezamet S.A. працює у три зміни п’ять днів на тиждень, а можливо, перейде на виробництво також у вихідні дні.
“Нам потрібно збільшити наше виробництво, ми маємо відповідний потенціал для цього, 11 держав-членів мають такі заводи, які можуть брати участь у цій програмі”, - підкреслив єврокомісар.
Він висловив сподівання, що буде можливість збільшити виробництво боєприпасів завдяки співпраці Єврокомісії з цими державами-членами.
“Ми сповнені рішучості збільшити у довгостроковій перспективі наші виробничі потужності в Європі, щоб наша оборонна промисловість виробляла їх у масштабах, які відповідають поточній геополітичній ситуації”, - наголосив Бретон.
Як повідомлялося, єврокомісар з внутрішнього ринку та послуг зараз відвідує різні країни ЄС, вивчаючи можливості їхніх ОПК щодо збільшення виробництва боєприпасів. Він вже відвідав Чехію, Болгарію та Францію. План його візитів включає загалом 11 країн євроспільноти.
Польське підприємство ОПК Dezamet S.A., на якому працює 700 осіб, виробляє артснаряди, міни та боєприпаси до гранатометів.
Наразі близько 20 країн ЄС та Норвегія приєдналися до програми спільної закупівлі цього року мільйона боєприпасів для ЗСУ. Очікується, що Польща буде одним з головних бенефіціарів цієї програми. Серед головних виробників боєприпасів, яких зараз потребує Україна, є польський завод Dezamet, що входить до складу Польської групи озброєнь.
Фото: Future Image
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У понеділок в Україні мінлива хмарність, де-не-де дощі, вдень +20-25°С
- 19:11
- Як улаштовані в'язниці, в яких російські спецслужби тримають мирних українців, захоплених на окупованих територіях
- 18:11
- Штучний інтелект відбере робочі місця переважно у жінок (дослідження)
- 17:09
- Маша-Бентлі на службі ГРУ: під виглядом скромної співробітниці ООН працювала російська шпигунка-мільйонерка
- 16:38
- Бутусов: Навіть війна не може змусити Зеленського відмовитись від корупційних призначень
- 15:17
- “План відбудови України має включати українізацію сакрального простору” — доктор Андрій Смирнов про календарну реформу і не тільки
- 14:05
- Проросійські депутати Черкаської облради провалили голосування за звернення про розрив договору на оренду з УПЦ МП (ПРІЗВИЩА)
- 13:03
- WSJ: росія обдурила ОПЕК+ і не скоротила обсяг видобутку нафти
- 12:14
- У Туреччині розпочався другий тур президентських виборів: Ердоган і кандидат опозиції Киличдароглу мають приблизно рівні шанси на перемогу
- 11:02
- ОВА: ситуація в регіонах України станом на 28 травня
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .