Екснардепа Скосаря взяли під домашній арешт

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Дніпровський суд Києва відправив колишнього нардепа Ігоря Скосаря під домашній арешт у нічний час доби.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 25 серпня.

Слідчий поліції клопотав про взяття Скосаря під варту без визначення застави, але суд відмовив.

Раніше суд дав дозвіл на затримання Скосаря, після того, як поліція не змогла здійснити його привід.

Протягом лютого-травня 2020 він неодноразово викликався у поліцію для допиту, але ні разу не прийшов. Повістки і виклики в телефонному режимі ігнорував. Пізніше пояснював це лікуванням, але не надав жодного підтвердження наявності тяжкої хвороби або перебування в медичному закладі.

18 червня 2020 Скосаря повідомлено про підозру в шахрайстві і погрозах вбивством і оголошено у розшук. 6 липня його місцезнаходження встановлено, але до слідчої екснардеп знову не з’явився.

24.07.2020 року під час особистого спілкування з працівниками поліції Скосар під відеозапис відмовився отримувати повістку про виклик. 27 липня на допит він знову не прийшов і про причини неявки не повідомив. Після чого стороною обвинувачення здобуто відомості, що Скосар тимчасово змінив місце проживання та виїхав до міста Дніпро з метою подальшого переховування від органу досудового розслідування.

7 серпня працівники поліції виїжджали за місцем проживання Скосаря. Але господар відмовився пропускати працівників поліції на територію будинку, спілкувався через паркан. Їхати з поліцією він категорично відмовився і повернувся в будинок. Слідчий поліції повторно взяв ухвалу про привід і 12 серпня знову приїхав до будинку. Але тепер дзвінок на паркані був вимкнений, а на гучні виклики адресовані до Скосаря, ніхто не реагував.

За даними поліції, Скосар довгий час не працевлаштований, офіційних доходів не отримує, власного рухомого та нерухомого майна не має.

Однак, незважаючи на це, продовжує мешкати в смт Козин Київської області в орендованому будинку, площею понад 400 кв.м., що на думку слідчого, свідчить про приховані джерела доходу і можливість переховуватися у випадку обрання більш м’якого запобіжного заходу, аніж тримання під вартою.

Слідчий нагадав, що Скосар підозрюється у  погрозі вбивством бізнесмену Ігорю Воронову. Крім того, у 2017 якась інша особа також зверталась до СБУ із заявою про готування замаху на її життя, а також життя членів сім’ї, групою осіб, у тому числі Скосарем.

Підозрюваний був народним депутатом України 7 скликання з грудня 2012 по грудень 2014 року, має серйозні контакти і зв’язки як у політичних колах, серед чиновників різних рівнів, так і серед правоохоронних органів. Крім того, на думку прокурора, має стійкі зв’язки у кримінальному світі, що підтверджується матеріалами справи.

Але суд не переконався, що більш м’які запобіжній заходи будуть неефективні. Взято до уваги, що чоловік раніше не судимий, має постійне місце проживання в Києві, постійне місце роботи та малолітніх дітей на утриманні, позитивно характеризується. У рішенні сказано, що Скосар працює комерційним директором ТОВ «Адлі».

Суд вважає, що прокурором не наведені жодні доводи, які б давали підстави вважати, що без затримання під вартою Скосар буде ухилятись від слідства та суду. Невизнання вини таким не може вважатись, оскільки це є правом підозрюваного та на нього не покладено обов’язок доказування.

Суд вирішив, що достатньо буде домашнього арешту в нічний час без електронного браслета.

Як раніше стало відомо, співвласник Sport Life Ігор Воронов заявив, що Скосар разом із громадянином Ізраїлю заволоділи його коштами і майном на суму понад 4 млн доларів.

У 2011 Скосар начебто звернувся до Воронова, з яким був у дружніх стосунках більше 10 років, з пропозицією вкласти 3 млн доларів США у проект по придбанню на території Республіки Індія (штат Оріса) родовища із запасами залізної руди, будівництво виробничого комплексу по переробці залізних руд та подальшої її реалізації. Але обіцяного доходу Воронов не отримав.

Крім того, влітку 2015 Скосар начебто узяв у Воронова коштовний годинник під приводом завдатку за позичку 100 тис. доларів. У подальшому годинник вартістю 19 млн грн начебто був проданий без згоди та відома власника. Скосарю інкримінують шахрайське заволодіння цим годинником.

У березні 2019 слідчим управлінням Національної поліції у м. Києві розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Дізнавшись про те, що Воронов подав до правоохоронних органів заяву, Скосар начебто дуже негативно відреагував і 16-17 травня 2019 зі свого мобільного надіслав Воронову велику кількість повідомлень з погрозами фізичної розправи.

4 грудня 2019 Голосіївський суд на підставі розписки заочно стягнув зі Скосаря на користь Воронова 3 млн доларів в еквіваленті 83,8 млн грн.

У 2012-2014 Скосар був народним депутатом, до 2013 року входив до парламентської фракції ВО «Батьківщина».

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]