Фірма Коломойського відсудила в Приватбанку 17 млн грн
Госпсуд м. Києва своїм рішення від 25.02.2020 задовольнив позов ТОВ “Арлан” (кінцеві власники - Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов) до Приватбанку в справі №910/16409/19 та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 17,3 млн грн, які ТОВ “Арлан” як поручитель Приватбанку по рефінансуванню сплатив Нацбанку (на підставі мирової угоди, затвердженої ухвалою Центральною апеляційного госпсуду від 18.09.2019 у справі №904/2350/18).
Про це йдеться в повідомленні видання FINBALANCE.
За висновками Госпсуду м. Києва, посилання Приватбанку на те, позивач з укладенням договору іпотеки взяв на себе обов`язок відповідати перед кредитором в повному обсязі заборгованості за кредитним договором “є безпідставними, оскільки така відповідальність обмежена вартістю предмета іпотеки, що в т.ч. фактично визнано третьою особою [Нацбанком] з укладенням мирової угоди” (цитата).
21 квітня Північний апеляційний госпсуд відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою Приватбанку на рішення Госпсуду м. Києва від 25.02.2020.
Нагадаємо, 26.02.2020 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційні скарги НБУ та Приватбанку й залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 17.12.2019 (в справі №910/13013/19), яким було задоволено позов АТ “Нікопольський завод феросплавів” до Приватбанку та стягнуто з відповідача на користь позивача 21,85 млн грн, які “Нікопольський завод феросплавів” як поручитель, виконавши мирову угоду, сплатив Нацбанку в рамках часткового погашення заборгованості Приватбанку по рефінансуванню.
Згідно з судовими матеріалами, “Нікопольський завод феросплавів” передавав у заставу для НБУ рухоме майно (тепловози, напіввагони) вартістю 40 млн грн. Відповідне обтяження було знято після виплати поручителем для кредитора 21,85 млн грн, як це було передбачено мировою угодою (затвердженої ухвалою Госпсуду Дніпропетровської області від 28.08.2019 у справі №904/2382/18).
Раніше НБУ заявляв, що ініціатором мирової угоди був “Нікопольський завод феросплавів”, і вона передбачала можливість погашення суми зобов’язань упродовж 12 місяців рівними частинами без комісії. При цьому 06.09.2019 завод достроково погасив всю цю заборгованість.
31.10.2019 Госпсуд Дніпропетровської області затвердив ще одну мирову угоду між Нацбанком і АТ “Нікопольський завод феросплавів” як майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями Приватбанку.
У кінці січня 2020 року Приватбанк - на фоні мітингів під своїм головним офісом працівників Нікопольского заводу феросплавів - повідомив, що виплатив підприємству 21,8 млн грн, виконавши рішення Госпсуду м. Києва від 17.12.2019.
Як писав Finbalance, зі звітності НБУ випливає, що Приватбанк в кінці березня погасив борг перед Нацбанком по рефінансуванню на 2,2 млрд грн. Таким чином, обсяг відповідних боргових зобов`язань Приватбанку перед регулятором зменшився до 2,3 млрд грн.
У кінці лютого Приватбанк погасив борг перед НБУ по рефінансуванню на 3 млрд грн.
На початок 2017 року - тобто фактично відразу після націоналізації - обсяг боргових зобов`язань Приватбанку перед регулятором становив 18 млрд грн.
Раніше Приватбанк за спонукання НБУ утримувався від погашення рефінансування, поручителями по якому були Ігор Коломойський та пов’язані з ним структури, сподіваючись таким чином стимулювати процес погашення заборгованості корпоративних позичальників перед банком.
НБУ заявляв про сумнівні операції в Приватбанку (у т.ч. інсайдерське кредитування) в період до націоналізації на 5,5 млрд дол. Ігор Коломойський цю інформацію заперечував.
У 2018 році Нацбанк подав позови проти Ігоря Коломойського (як поручителя) та пов’язаних з ним 32 компаній – майнових поручителів про стягнення близько 10 млрд грн (за кредитами рефінансування 2008-2015 років).
Згодом Нацбанк зазначав, що суди вже ухвалили 21 рішення на його користь про звернення стягнення на предмети іпотеки за зобов’язаннями Приватбанку на 1,2 млрд грн, 18 з яких набрали законної сили, а виконавчі документи були направлені в органи Державної виконавчої служби для примусового виконання.
Разом з тим, у січні 2020 року НБУ повідомляв, що Верховний Суд відмовився задовольнити його позов до одного з поручителів Приватбанку по рефінансу - ТОВ "Гаджибей" (за інформацією НБУ, ця структура пов`язана з І. Коломойським). Суди обґрунтували свою позицію тим, що НБУ повинен був здійснювати стягнення застави з ТОВ "Гаджибей" лише у випадку неможливості списання коштів з банківських рахунків Приватбанку.
Додамо, що Північний апеляційний госпсуд розглядає апеляційну скаргу НБУ на рішення Госпсуду м. Києва від 24.12.2019 (в справі №910/7016/18), яким Нацбанку було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ “Приватофис” про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Відповідне рішення суду першої інстанції засекречене. Водночас як випливає з супутніх судових матеріалів, предметом спору є кілька приміщень в Києві з площею 156,1 кв. м, 101,7 кв. м, 234,30 кв. м, які були передані відповідачем в іпотеку для НБУ як забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку по рефінансуванню.
В тему:
- Нова генпрокурор Венедіктова не задекларувала елітне житло в Києві
- Тотальный провал Зе-команды: Украина оказалась на краю большого политического извержения
- Ложь. Обман
- Один большой Зеленский
- “Зеленский в чрезвычайно сложной ситуации. Терпение украинского народа не безгранично”
- Россия возвращается. Портновско-Коломойский переворот в стране
- Офис Президента: в обьятьях ФСБ
- Почему кумовство первых лиц опасно для всех
- Фармакологическая мафия снова захватила министерство
- Зря-платы. Часть 2: фальсификация кадровых конкурсов - на личном опыте
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:01
- Ця влада вбиває українців безкарно: про "справу Ткачука"
- 14:23
- Як бездарна та корумпована "зелена влада" "відновлює" зруйновані школи
- 13:30
- ФСБ призначила президентом Грузії футболіста без вищої освіти
- 12:03
- Сектанти упц (мп), тобто ФСБ, не пустили представників Держави до легендарного Канівського Успенського собору (ВІДЕО)
- 11:05
- Російські військові літаки залишать Сирію
- 10:00
- Особливий цинізм: голова АМКУ Кириленко, підозрюваний у незаконному збагаченні, хотів поїхати у відрядження до Парижа. Суд відмовив
- 08:18
- Ворог окупував п'ять сіл на Донеччині
- 20:00
- У суботу в Україні значно похолодає, ожеледиця, без опадів
- 18:02
- Вʼячеслав Курбанов: З цією владою вже все зрозуміло
- 16:13
- Костянтин Корсун: Кібервійна - наслідки для України та росії
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.