Група проросійських депутатів ВР майже добилася зміщення директора НАБУ


Указ Президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ у квітні 2015 року є неконституційним та втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом відповідного рішення.
Як передає Укрінформ, про це йдеться в рішенні КСУ.
“Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), Указ Президента України „Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України“ від 16 квітня 2015 року № 218/2015”, - йдеться в тексті рішення.
Як зазначається, вказаний указ визнаний неконституційним і втрачає чинність з дня ухвалення судового рішення. Водночас це рішення не поширюється на правовідносини, які виникли внаслідок здійснення посадових обовʼязків особою, призначеною Указом Президента.
У тексті рішення також наголошується, що Президент України, діючи поза межами своїх конституційних повноважень, призначив директора Національного антикорупційного бюро України, незважаючи на те, що вказана посада не віднесена Основним Законом України до посад, призначення на які здійснює Президент України.
“Конституційний Суд України вважає, що, видаючи Указ та діючи на виконання положень Закону України „Про Національне антикорупційне бюро України“ від 14 жовтня 2014 року № 1698–VII зі змінами (далі – Закон), Президент України перевищив свої конституційні повноваження”, - наголошується в тексті.
Рішення Конституційного Суду України є обовʼязковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено, і буде опублікуванню у „Віснику Конституційного Суду України“.
У Національному антикорупційному бюро назвали політично вмотивованим рішення Конституційного суду визнати незаконним призначення Артема Ситника директором НАБУ.
В НАБУ наголосили, що рішення було ухвалене у рекордно короткі терміни невдовзі після оприлюднення "плівок ОАСК", у яких фігурував КСУ.
"Ухвалене в рекордно короткий термін, невдовзі після оприлюднення так званих "плівок ОАСК", на яких задокументовано розмови щодо "керованого правосуддя в Україні", у тому числі й стосовно ухвалення рішень Конституційним Судом України, це рішення є черговим кроком на шляху знищення інституційної незалежності Національного бюро", - йдеться у повідомленні.
В НАБУ також нагадали, що не так давно КСУ позбавив бюро права через суд анулювати незаконні угоди державних підприємств "та фактично звільнив топпосадовців від кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яке розслідували детективи НАБУ".
"Ініціаторами цих звернень, а також законопроєктів, які впродовж останніх 5 років у тій чи інший спосіб мали на меті послабити спроможність НАБУ розслідувати топкорупцію, виступали фігуранти розслідувань НАБУ, в тому числі й ті, які вже мають статус підозрюваних чи опинилися на лаві підсудних", - наголошується у повідомленні.
При цьому в НАБУ зазначають, що рішення КСУ не передбачає автоматичного звільнення Артема Ситника з його посади.
Як раніше повідомив перший заступник голови комітету Ради з антикорупційної політики Ярослав Юрчишин, на даний момент тільки Президент Володимир Зеленський може звільнити Ситника з посади.
Як повідомлялося, у травні 2020 року до КС надійшло подання 51 народного депутата щодо конституційності Указу Президента про призначення Артема Ситника директором НАБУ.
9 липня Велика палата КС розпочала розгляд даної справи.
Автори подання, серед яких Олександр Дубінський, Максим Бужанський, Віктор Медведчук, Андрій Деркач та інші, вважають, що Президент незаконно призначив Ситника директором НАБУ, оскільки у Конституції не прописано повноваження глави держави призначати директора НАБУ.
На їхню думку, Президент, призначивши директора НАБУ, вийшов за межі своїх конституційних повноважень та порушив встановлену частиною четвертою статті 5 Конституції заборону узурпації державної влади.
Ситник був призначений директором НАБУ у квітні 2015 року тодішнім Президентом Петром Порошенком.
У грудні 2019 року КС завернув зміни до Конституції, які передбачали надання президенту права призначати директорів ДБР і НАБУ.
В тему:
- Виктор Медведчук: во власть — по костям. Агент «Соколовский»
- Виктор Медведчук: к власти по костям. «В криминальном мире таких называют «отморозками»
- ... И безнаказанно глумится Виктор Медведчук
- Виктор Медведчук и Ко: бизнес на жизнях и горе
- Как Медведчук и Ко «впаривают» уголь Украине
- Кто борется с Майданом: Виктор Медведчук
- «Странная война» за Таможенный союз. И за Медведчука?
- Виктор Медведчук — герой Майдана и ценный работник?
- Виктор Медведчук: «разводящий»
- Как кум и друг Путина «агент Соколовский» заставляет себя слушать даже Порошенко
- Дьявольская цепочка: Виктор Медведчук — Оксана Шкода — донецкие террористы
- Кризис ФСБ
- Виктор Медведчук: пора на допросы
- Ищет Аваков, ищет Грицак. Но не находится враг
- При Порошенко Медведчук не сядет. А при патриотической власти — сбежит
- Сажать в тюрьму «агента Соколовского»- Виктора Медведчука будет вся Украина
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У середу грозові дощі пройдуть у більшості регіонів України
- 18:09
- Геннадій Друзенко: Нам потрібна ефективна держава
- 16:03
- Ще одне свідоцтво того, що Трамп взаємодіє з диктатором Путіним: адміністрація президента США згорнула робочу групу з розробки стратегії тиску на Росію
- 14:05
- На Вінниччині громада упц (мп) перейшла до ПЦУ
- 13:45
- Рада погодила призначення Кравченка на посаду генпрокурора
- 12:04
- Єгор Фірсов: "Сіра зона" розростається до 50 кілометрів
- 11:46
- Трамп не вводить санкції проти РФ, бо це коштуватиме США «багато грошей»
- 11:36
- Удар по Києву: постраждалих вже 114, у Дарниці вбито троє
- 11:29
- Неадекватний Трамп нахамив Макрону після саміту G7
- 10:09
- Родина ексгенерала поліції після його звільнення обзавелася майном і бізнесом на $6 млн