Поліція розслідує схеми виведення депутатами 265 гектарів під свої сонячні станції

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Поліція розслідує схеми щодо незаконного отримання 265 га комунальної землі під сонячні електричні станції (СЕС). Про це написала Вероніка Хорольська («Запорізький центр розслідувань») з посиланням на ухвалу Орджонікідзевського райсуду м. Запоріжжя від 31 травня.

В кінці травня 2021 р. суд розглянув клопотання слідчого на продовження досудового розслідування у справі про земельні схеми під СЕС. Так, на думку слідчих, депутати Запорізької та Енергодаскої міськрад виводили комунальну землю під свої сонячні станції незаконним шляхом, зазначає видання Наші Гроші.

В ході досудового розслідування з’ясували, що учасники розробили механізм, за яким спочатку реєстрували фірми. Потім відводили на них міську і обласну землю під станції.

Раніше журналісти Центру неодноразово писали про схеми для незаконного отримання землі під СЕС. Наприклад, коли депутати маніпулювали поняттями «енергетична інфраструктура» і «енергогенерація». Енергетична інфраструктура – це стовпи лінії ЛЕП або підстанції, і під них можна отримати порожню ділянку землі без конкурсу. А «енергогенерація» – це сонячні батареї, вітряки, теплові електростанції, і щоб отримати порожній шматок землі для них, вже треба проводити конкурс. Але в рішеннях мерії часто підміняли і змішували ці два поняття, щоб віддавати землю без конкурсу під сонячні станції.

Слідчі вказують, що бенефіціарами цих фірм фактично були депутати та інші працівники мерій. Тобто вони приймали рішення на свою користь і за вигідними для свого бізнесу умовам.

Таким чином, у 2017-2019 рр. профільні комісії та депутатський корпус прийняли рішення про відведення в оренду 12 земельних ділянок із загальною площею в 265 га на користь ТОВ «Солен Енерджі», ТОВ «Солар Парк Девелопмент», ТОВ «Відновлювальна енергія Запоріжжя» («ВЕЗ»), ТОВ «Сан Райз Девелопмент», ТОВ «Солар Сандс Енержі», ТОВ «Солен Рей», ТОВ «Індустріал Солар», ТОВ «Сан Енерджі Девелопмент».

Суд задовольнив клопотання і продовжив розслідування до кінця 2021 року.

Фірми «Солен Енерджі», «Солар Парк Девелопмент», «ВЕЗ» та інші відносяться до групи Руслана Божка і Ростислава Шурми – екс-гендиректора «Запоріжсталі». Екс-депутат Запорізької міськради від Оппоблоку Руслан Божко, який є власником «Астра Капітал Груп» і співвласником «Токмак Солар Енерджі», в 2019 р. був дванадцятим серед топ-50 власників відновлюваної енергетики за обсягом виробництва.

Фірма «Індустріал Солар» належить Євгену Штапурі, який раніше займав посаду провідного інженера, а потім і начальника відділу інвестицій на комбінаті «Запоріжсталь».

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:00
Ворог просунувся у Часовому Яру, Максимільянівці та біля Цукуриного
21:23
Керівник Хмельницької обласної прокуратури, "інвалід" Олійник звільнився за власним бажанням, - Офіс Генпрокурора
21:14
"Корабельна сосна" Аллахвердієва отримала підозру в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн
20:00
У п'ятницю дощитиме лише на південному сході України, заморозки
18:07
Українці за те, щоб єдину Православну Церкву очолив Епіфаній (ОПИТУВАННЯ)
17:15
Leo Beauty Club анонсує співпрацю з beauty-амбасадором Романом Кравцем aka Beauty Jocker (ТГ-канал «Джокер»)
16:13
Шантажиста та власника ТГ «Джокер» Романа Кравця спіймали на тиражуванні чергового фейку
16:01
Тепер за перевіркою МСЕК чоловіків 25-60 років стежить СБУ
14:02
Кафедральний собор ПЦУ у Черкасах звільнено від провокаторів рпц-фсб, там вже моляться українською мовою
13:16
Зеленський представив План перемоги на засіданні Ради ЄС

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]