Польща готується до повного розриву відносин з Газпромом

|
Версия для печатиВерсия для печати

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) повідомляє про зменшення імпорту газу з Росії, — пише «Dziennik Gazeta Prawna». За попередніми даними, торік в рамках ямальського контракту Польща імпортувала 9,04 млрд м куб. газу, що приблизно на 6% менше, ніж 2017 року. Таким чином, імпорт з Росії становив дві третини усього газу, придбаного польським концерном.

Про це повідомляє Польське Радіо.

Зростають, натомість, обсяги сировини, яка імпортується за допомогою LNG-терміналу в Свиноусті. З Катару, Норвегії та США Польська нафтогазова компанія протягом 2018 року отримала 2,71 млрд м куб. газу (після регазифікації). Це на 58% більше, ніж 2017 року. Також в Німеччині концерн купив 1,77 млрд м куб блакитного палива, що означає зменшення обсягів імпорту цієї сировини з Заходу, ніж роком раніше. Однак, і цей показник є значно більшим, ніж у попередні роки.

Що ж значать ці дані? Вони значать те, що Польща поступово унезалежнюється від Росії. З огляду на потенційний тиск з боку Москви обговорюється навіть цілковита відмова від співпраці з Ґазпромом після завершення договору у 2022 році. Натомість альтернативою тут має стати постачання скрапленого газу (насамперед зі США). Триває, отже, підготовка до розширення LNG-терміналу в Свиноусті, і, якщо все відбуватиметься згідно з планом, 2021 року його регазифікаційна спроможність має зрости вдвічі, тобто до 7,5 млн м куб., що відповідає 10 млрд м куб. після регазифікації.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]