Україна подала до суду в Гаазі докази фінансування Росією тероризму
Україна подала до Міжнародного суду ООН меморандум у справі проти Росії про порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму.
Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, пише Громадське.
«Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний «подарунок» в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах. Подаємо наш меморандум по фінансуванню тероризму і расовій дискримінації», — йдеться у повідомленні.
Президент України Петро Порошенко також відзначив цю подію у Facebook.
«Дуже символічно, що Міжнародний суд ООН визначив саме 12 червня — День Росії — для подачі Меморандуму у справі України проти Росії щодо порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», — зазначив він.
За словами Порошенка, подання меморандуму у справі проти Росії — «важливий етап у доведенні того, що за всі свої протиправні дії РФ нестиме відповідальність».
«Меморандум містить надзвичайну, як для практики Суду, кількість доказів. Це зроблено для того, щоб ні в кого не лишилось сумнівів, що Росія вчинила протиправні дії і має понести за це відповідальність», — заявив Порошенко.
Справа «Україна проти Російської Федерації» (Міжнародний Суд ООН) — позов України проти Росії, поданий 16 січня 2017 року представником України до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії проти України. Україна також звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку Російської Федерації протягом розгляду справи Судом по суті.
24 квітня 2018 року МЗС подало звернення до Міжнародного суду ООНз проханням надати роз’яснення про стан виконання попереднього рішення суду у межах позову України проти РФ про застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, зокрема відновити діяльність меджлісу кримськотатарського народу.
19 квітня 2017 року у межах позову України проти РФ Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, згідно з яким РФ зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити доступність освіти українською мовою.
У квітні 2016 року так званий Верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборонив його діяльність на території РФ. Верховний суд РФ у вересні 2016 року визнав законною цю заборону, відхиливши апеляційну скаргу представників меджлісу.
У березні 2017 року Меджліс подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 15:09
- Поліція відмовила дочці Фаріон у захисті. Ірина Дмитрівна також зверталася до НПУ через погрози життю - її вбили. Поліція в Україні лише у назві - "національна"
- 14:01
- Організатор земельних афер у Київраді Комарницький намагається втекти від слідства за кордон - Кривонос
- 13:27
- Гетманцев пропонує здійснити ревізію родовищ, які "роздані "поважним" людям"
- 13:21
- Politico повідомив про плани європейських країн захоплювати танкери з російською нафтою
- 13:11
- Що USAID фінансувало в Україні (ІНФОГРАФІКА)
- 13:06
- Дикунські звичаї росії: труп Леніна освіжать
- 12:53
- генерал Наєв: Судити військове керівництво під час війни неприйнятно, навіть росія цього не робить
- 12:46
- FT: Війна в Україні руйнує намір Москви створити євразійський торговельний блок для конкуренції зі США, ЄС та Китаєм
- 12:26
- "Їх більше ніхто не слухає": Маск закликав закрити «Радіо Свобода» та «Голос Америки»
- 12:21
- ЗСУ контратакують на кількох ділянках фронту
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.